• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-14614-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در ایسنا:

انتظارات جامعه‌ی خبری فراهم شده است/ صرف اطلاع‌رسانی گره مشکلات را باز نمی‌کند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذرباجان شرقی با اشاره به دغدغه‌ی اصحاب رسانه نسبت به آزادی پس از بیان و آزادی پس از نوشتن، گفت: این دغدغه‌ها باید مورد عنایت قرار گیرد و خوشبختانه در فضای فعلی سطح انتظارات جامعه‌ی خبری فراهم شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، رحیم شهرتی‌فر در مراسم «نوزدهمین سالروز تأسیس خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)»، فرارسیدن هفته‌ی  وحدت، روز دانشجو، سالروز تأسیس ایسنا و میلاد پیامبر اکرم اسلام (ص) و امام صادق (ص) را تبریک گفت و خطاب به خبرنگاران و مسئولان افزود: امیدوارم به رسالت خود -که اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی جامعه است- عمل کرده و فعالیت‌هایتان را گسترش دهید.

وی با بیان این‌که اطلاع‌رسانی سریع، دقیق و حفظ امانت‌داری توسط رسانه‌ها شتاب دهند‌ه‌ی حرکت توسعه‌ی کشور است، اظهار کرد: ایران در طول تاریخ از نبود بسترهای ارتباطی و اطلاع‌رسانی صدمات زیادی دیده است؛ به طوری‌ که زمانی تبریز با قحطی و سیستان نیز با ارزانی گندم مواجه بود، اما این دو منطقه از وضعیت همدیگر مطلع نبودند؛ البته راه ارتباطی نیز برای رفع مایحتاج تبریز وجود نداشت.  

شهرتی‌فر با بیان این‌که 19 سال پیش اولین خبرگزاری غیردولتی کشور تحت عنوان «ایسنا» تأسیس شد، اظهار کرد: با نگاه واقع بینانه به تأخیر در تأسیس اولین خبرگزاری غیردولتی ایران می‌رسیم؛ با این حال جای خرسندی دارد که 19 سال قبل این اتفاق افتاده و اکنون رسانه‌های زیادی با تنوع و سلایق مختلف در فضای رسانه‌ای کشور فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به حضور نمایندگان مجلس، اعضای شورای شهر تبریز و سایر مسئولان در این مراسم، اظهار کرد: حضور مسئولان در این مراسم نشان از اعتقادشان به نقش مهم رسانه در جامعه است، در واقع وجود رسانه برای مسئولان مفید است؛ به عنوان نمونه در زلزله‌ی اخیر کشور، اطلاع‌رسانی سریع و به موقع رسانه‌ها منجر به عکس العمل سریع مسئولان و مردم ایران در امدادرسانی به مردم زلزله شد.   

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی خطاب به مدیر مسئول، سردبیر و خبرنگاران ایسنا گفت: خسته نباشید و همچنان با قدرت رسالت خود را ادامه دهید. معتقدم باید به مرحله‌ای برسیم که جامعه، حکومت و دولت به خبرنگاران ارزش داده و شأن آنان را حفظ ‌کند.

وی در بخش دیگر سخنانش گفت: در کشورهای دیگر همواره تعداد کثیری از خبرنگاران دوربین به دست در محل حوادث حضور می‌یابند که این موضوع نشانگر حضور جامعه‌ی خبری در دل جامعه است.

 شهرتی‌فر با بیان این‌که تعداد زیادی از رسانه‌های خارجی در قالب بخش خصوصی فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: این موضوع نشان می‌دهد که فعالیت رسانه‌ها در خارج از کشور توجیه اقتصادی داشته و به رفع مشکل بیکاری نیز کمک می‌کند.

وی تأکید کرد: باید شرایط برای فعالیت واحدهای رسانه‌ای در قالب بخش خصوصی و در چارچوب ضوابط فراهم شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر ضرورت انتشار اطلاعات به طور دقیق، سریع و توام با تحلیل، خاطرنشان کرد: صرف اطلاع‌رسانی گرهی از مشکلات جامعه را باز نمی‌کند و فعالان رسانه‌ای می‌توانند با تحلیل‌های روشنگرایانه جلوی حیله و توطئه‌ی دشمنان را گرفته و نسبت به تحریف‌های سیاسی به جامعه آگاهی دهند؛ البته تحلیل‌ها و اظهار نظرها باید مبتنی بر تحلیل‌های علمی و صحیح باشد.


انتهای پیام