• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-8887-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیر کل صدا و سیما آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با ایسنا تاکید کرد:

نقش موثر رسانه‌ها در تشویق برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش بنیان


مدیر کل صدا و سیما آذربایجان شرقی تاکید کرد: رسانه‌ها نقش موثری در تشویق مردم برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش بنیان دارند.

سید محسنی لطیفی در بازدید از زون صنایع خلاق و فرهنگی پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری  ربع رشیدی، در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان و اعتماد سرمایه‌گذاران به این گونه شرکت‌ها، بیان کرد: این کار در ابتدا نیاز به فرهنگ‌سازی و آگاهی بخشی به ویژه از سوی رسانه‌ها دارد تا موضوعات و مسائل را برای مردم تبیین کرده و آنان را برای سرمایه‌گذاری در این حوزه تشویق کنند.

وی ادامه داد: شاید دیگر بخش‌ها برای مردم ملموس‌تر است و از این رو تمایل بیشتری برای سرمایه‌گذاری در آن‌ها دارند؛ در حالیکه با نشان دادن مثال‌های عینی به مردم و قابلیت‌ شرکت‌های دانش بنیان، می‌توان سرمایه‌گذاران را به این سمت کشاند.

وی با اشاره به این‌که بخش‌های مختلف این نمایشگاه نشان دهنده‌ی پتانسیل‌ بالای جوانان کشور است، گفت: باید به ظرفیت‌های موجود در کشور توجه شود و با نگاه ویژه مسئولان و حمایت‌های مادی و معنوی دستگاه‌ها از این گونه رویدادها و برنامه‌ها، می‌توان شاهد توسعه و پیشرفت در کشور بود.

لطیفی در پایان به توانمندی‌های جهاد دانشگاهی اشاره کرد و یادآور شد که جهاد دانشگاهی در چندین حوزه از جمله درمان فعالیت خوبی دارد و همواره در حال پیشرفت است. 


انتهای پیام