• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-20914-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

شهردار منطقه هشت خبر داد؛


آغاز کف سازی بازار تاریخی تبریز در بازار صادقیه

شهردار منطقه هشت تبریز از آغاز کف سازی بازار تاریخی تبریز در بازار صادقیه خبر داد .

 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی،  محبوب تیزپاز با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای ارتقاء کیفی معابر بازار تاریخی تبریز و پیرو سیاست های شهرداری تبریز مبنی بر آماده سازی بازار تاریخی تبریز برای رویداد ۲۰۱۸ ، پروژه کف سازی بازار صادقیه از روز گذشته آغاز شده و با جدیت ادامه دارد   .

 

وی افزود: با توجه به تردد بالای این مسیر در طول روز و فرصت اندک تا 2018، کلیه عملیات عمرانی و کف سازی مسیر با حداکثر توان و به صورت شبانه روزی انجام می شود .

 

شهردار منطقه هشت در ادامه از کف سازی راسته بازار جدید خبر داد و گفت: با توجه به اینکه در آستانه ی تبریز   ۲۰۱۸ قرار داریم ضروری است  کلیه معابر مهم و پرتردد بازار تاریخی تبریز کف سازی شود. سال گذشته در این راستا کفسازی بازار کفاشان به اتمام رسیده و طی روزهای اخیر کفسازی بازار حرمخانه و کف سازی بازار صادقیه آغاز شده است و در روزهای آتی با اجرائی کردن کفسازی راسته بازار جدید، اقدامات اساسی به طور گسترده در راستای ساماندهی بازار تبریز انجام می گیرد .


وی افزود: متاسفانه کف سازی اکثر معابر بازار تبریز با آسفالت انجام شده است که این نوع کف سازی موجب انتقال رطوبت کف به ستونها، طاقها و آسیب زدن بر بافت آجری بازار می‌شود و  هیچ همخوانی با ارزش تاریخی این مجموعه عظیم ندارد. مجموعه شهرداری و میراث فرهنگی، کف سازی و ساماندهی بازار تاریخی تبریز را اجرائی می‌کند و تا تبریز   ۲۰۱۸ این پروژه عظیم  تکمیل می‌شود .


تیز پا در بخش دیگر سخنان با اشاره به جنس سنگهای مورد استفاده در کف سازی بازار، اظهار کرد: در کف سازی بازار صادقیه تبریز از سنگ اسپراخون استفاده شده است و با توجه به بومی بودن این نوع سنگ، دارای مقاومت بالایی در برابر سرما و گرما است و همخوانی خوبی با بافت تاریخی بازار دارد .


انتهای پیام