• سه شنبه ۲۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-10987-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

به همت کانون گردشگری معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی

دوازدهمین دوره اردوهای علمی- فرهنگی "ایران مرز پرگهر" برگزار شد


مدیر فرهنگی جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی گفت: به همت کانون گردشگری معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی استان، دوازدهمین دوره اردوهای علمی- فرهنگی "ایران مرز پرگهر" برگزار شد.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، امین بزاز بنابی در این خصوص اظهار کرد: این طرح از جمله طرح‌های فرهنگی برجسته‌ای بوده که مورد استقبال خوب دانشجویان قرار گرفته است. این طرح با هدف آشناسازی دانشجویان و دانشگاهیان با دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی در زمینه‌های علمی- فرهنگی، فنی، مهندسی و پزشکی توانسته است گامی هدفمند در مسیر تقویت روحیه خودباوری در میان این قشر بردارد .

وی افزود: در طراحی و اجرای "اردوهای ایران مرز پرگهر" تلاش شده تا با ارائه مدلی مناسب از بازدید علمی و متناسب با رشته‌های تحصیلی، دانشجویان از بناهای فرهنگی و تاریخی و پروژه‌های صنعتی بازدید کنند تا شناختي به صورت رو در رو و بی‌واسطه با "ايران تاريخی" و "ايران امروز" شکل گیرد و نكته مهم اينكه اينگونه شناخت‌هاي بیواسطه از درجه بالای روایی و اصالت برخوردار است كه در نتيجه خودآگاهی تاریخی در دانشجویان ایجاد می‌شود که ضمن آشنايي دانشجويان با هویت‌های اصیل(در برابر هویت‌های کاذب و گاه مخرب)، اعتماد به نفس آنها را برای ساختن ایران امروز بر پایه دستاوردهای ایران دیروز ایجاد میكند. این غایت دستاورد اين طرح است که اگر این طرح با کیفیت و کمیت بیشتری صورت پذیرد زمینه‌ساز بسیاری از اتفاق‌های خوب آینده خواهد بود .

وی ادامه داد: در اردو های برگزار شده جمعی از دانشجویان دانشگاه های تبریز از برخی از مراکز صنعتی و تولیدی منطقه آزاد ارس و شهر جلفا ( کارخانجات تولید ماکروفر، نساجی، تولید لوازم بهداشتی و آرایشی و تولید روسری) بازدید کرده و با پتانسیل های آن مناطق آشنا شدند .

انتهای پیام