• سه شنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 965-1485-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

سعیدی:

رئیس جمهور در کابینه‌ی خود از افراد توانمند آذربایجان استفاده کند

نماینده‌ی مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آذربایجان‌شرقی نقش مهمی در مسائل اقتصادی، علمی، فرهنگی و اجتماعی کشور دارد، تاکید کرد: مردم انتظار دارند رئیس جمهور در کابینه‌ی خود از افراد توانمند و کارآمد آذربایجان استفاده کند.
  
محمد اسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با ایسنا، آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه عملکرد تیم اقتصادی کابینه‌ی قبلی دولت قابل قبول نبود، اظهار کرد: مردم انتظار داشتند تیم اقتصادی دولت، شرایط اقتصادی کشور و شرایط اشتغال و خروج از رکود را بهبود بخشد. 
  
وی افزود: به نظر بنده تیم اقتصادی کابینه‌ی قبلی کارنامه‌ی قابل قبول کسب نکرده است و امید است در کابینه‌ی بعدی افرادی که شایستگی‌های لازم از نظر تفکر و رویکرد انقلابی و مدیریت جهادی داشته باشند، انتخاب شوند و با تفکر جهادی تسلیم موانع به وجود آمده نشوند. 
  
نماینده‌ی مردم تبریز، اسکو و آذرشهر با اشاره به انتخاب وزای کشور توسط ریاست جمهوری، اعلام کرد: وزراء نیز باید طبق معیارها و شاخص‌هایی انتخاب شوند، یعنی فرد علاوه بر اینکه مدیریت جهادی و تفکر انقلابی داشته باشد باید دارای تفکر استراتژی باشد. استراتژیک یعنی اینکه فرد باید در برنامه‌ریزی‌هایش آینده‌نگر و عمل‌گرا باشد؛ همچنین شرایط و وضعیت فعلی کشور را درک کند. 
  
سعیدی با تاکید بر اینکه تیم اقتصادی کابینه‌ی دولت یازدهم باید با یکدیگر هماهنگ و هم راستا بودند، یادآور شد: شاید تک تک این افراد به تنهایی افرادی پرتلاش و کارآمد باشند ولی دارای هماهنگی و هم راستایی برای نتیجه بخش بودن حرکت‌هایشان نیستند. این تیم علاوه بر این دارای مشکل ساختاری نیز هستند، در مشکلات ساختاری فرد مشکل ندارد بلکه ساختار دارای مشکل است. 
  
وی در خصوص سهم آذربایجان در کابینه ی دولت دوازدهم اعلام کرد: با توجه نقش آذربایجان در مسائل اقتصادی، علمی، فرهنگی و اجتماعی کشور، مردم آذربایجان انتظار دارند که رئیس جمهور در کابینه‌ی خود افراد کارآمد و توانمند آذربایجان را به کار گیرد.
 
نماینده‌ی مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس ادامه داد: بالای 75 درصد اقتصاد کشور در دست دولت است، در حالی که دولت باید اختیارات بخش عمومی و دولتی را به مردم واگذار کند و به دلیل اینکه اقتصاد کشور به مردم واگذار نشده است، طبیعتا در برنامه‌ریزی و هدایت مسائل کشور مشکل ایجاد می‌شود. 
  
وی تاکید کرد: باتوجه به تنوع قومیت در ایران و به دلیل اینکه حدود 100 نفر از نمایندگان آذری‌زبان در مجلس حضور دارند، به منظور ایجاد وحدت ملی، نظرات نمایندگان آذری زبان نیز باید جذب شود و وجود افراد آذری‌زبان و قومیت‌های دیگر در کابینه ضروری به نظر می‌رسد.

انتهای پیام