• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-16514-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

آشنایی با محیط زیست جهت توسعه پایدار در مدرسه طبیعت یک اصل به شمار می‌آید

مدیر مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان‌شرقی گفت: آشنایی نسل آینده با محیط زیست جهت توسعه پایدار در مدرسه طبیعت یک اصل بشمار می‌آید. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‎شرقی، حسن منیری‌فر در مراسم افتتاحیه مدرسه طبیعت در پردیس آموزشی سعید آباد مرکز که با حضور معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته‌های سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و هیئت همراه ، مسئولین اداره کل آموزش و پرورش، مسئولین دانشگاه جامع علمی کاربردی استان و محققین مرکز برگزار گردید، ضمن بیان این مطلب گفت: کودکانی که کودکی خود را به دور از بازی‌های دسته جمعی محله‌ای در آپارتمان‌های کوچک می‌گذرانند، روز به روز از عشق و علاقه‌شان به محیط ‌های طبیعی کاسته می‌شود و این برای کودکان و آینده طبیعت خطرناک است. 
  
وی گفت: کودکان با ماشینی شدن زندگی شهری، به جای لمس طبیعت، تکنولوژی را لمس می کنند! هیچ کس نمی‎تواند منکر مزایای تکنولوژی و رفاهی که به ارمغان آورده است، باشد. اما نسل‌های بعد اگر طبیعت را لمس نکنند، پس مطمئنا درک نخواهند کرد که تنوع زیستی یعنی چه و چه اهمیتی دارد و محیط زیست چه قدر ارزشمند است، یا این که توسعه پایدار چرا در گرو حفظ محیط زیست است؟ اما بر این باوریم که کودکان و نوجوانان امروز اگر دوستدار محیط زیست شوند، آینده بهتری برای دنیا می‌توان متصور بود. 
  
وی اظهار کرد: این مدرسه محل آشتی و انس با طبیعت است چرا که در شهرهای توسعه یافته، مسیر توسعه را عبور از طبیعت می ‎ دانند و ما این وظیفه مهم را قبول کردیم تا دوست داشتن طبیعت را به فرزندانمان یاد دهیم. 
  
مدیر مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: بچه‌های ما باید با رنج و زحمتی که برای تولید غذا در بخش کشاورزی کشیده می‌شود، آشنا شوند تا علاوه بر ارج نهادن به طبیعت و داده‌های پروردگار شکرگزار نعمت‌های بیکران الهی نیز باشند. 
  
شایان ذکر است مدرسه طبیعت در زمینی به مساحت دو هکتار و با هزینه ای بالغ بر 400 میلیون تومان با مشارکت بخش خصوصی جهت آشنایی بچه‌ها در رده سنی پنج تا 12 سال با طبیعت و کارهای کشاورزی، گونه‌های مختلف درختان، گیاهان دارویی و آشنایی با بعضی از مشاغل جهت شکوفایی استعداد کودکان از جمله سفالگری، قالی بافی، نجاری و آشنایی بچه‌ها با تولید محصولات کشاورزی، استفاده بهینه از مصرف آب و زندگی اجتماعی راه اندازی شده است.  

انتهای پیام