• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-15814-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

شهردار تبریز خبر داد

پایان تست‌های گرم خط ریلی و شبکه برق بالاسری فاز دوم خط یک مترو


شهردار تبریز از پایان تست‌های گرم خط ریلی و شبکه برق بالاسری فاز دوم خط یک قطار شهری تبریز خبر داد و افزود: موفقیت این تست‌ها، زمینه‌ساز استمرار برنامه‌های تجهیز خط یک خواهد بود. 
  
به گزارش ایسنا، مطقه آذربایجان‌شرقی، صادق نجفی در بازدید از آخرین تست‌های گرم خط یک با بیان این مطلب گفت:  تست گرم خط ریلی و شبکه برق بالاسری فاز دوم خط یک قطار شهری تبریز شامل ایستگاه استاد شهریار تا میدان ساعت  و سوزن‌های ارتباطی ایستگاه شماره ۱۰ (ایستگاه شهید بهشتی) با یک رام قطار با موفقیت کامل انجام شد. 
  
وی ادامه داد: با اضافه شدن این خط به مسیر بهره‌برداری واگن‌های خط یک، شاهد کاهش مدت انتظار مسافر در ایستگاه‌ها خواهیم بود و بعلاوه امکان افزایش تعداد قطارها و کاهش فاصله زمانی حرکت رام‌ها نیز خواهیم بود. 
  
شهردار تبریز با بیان این‌که مترو، مهم‌ترین اولویت شهرداری تبریز در چهار سال گذشته بوده‌است، متذکر شد: شهرداری تبریز، در چهار سال گذشته، با تزریق بیش از ۱۴۵۰ میلیارد تومان به پروژه قطار شهری، حدود ۱.۷ برابر مجموع تزریقات شهرداری و دولت در ۱۰ سال منتهی به سال ۹۲ را در این پروژه مهم، هزینه کرده‌است. 
  
نجفی تاکید کرد: به زودی، با نصب پله‌های برقی و تکمیل سایر اجزای بصری و فیزیکی،  شاهد افزایش چشمگیر بهره‌برداری عمومی از مترو و در نتیجه، تاثیرگذاری ترافیکی در محدوده متراکم مرکز شهر خواهیم بود.

انتهای پیام