• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-23914-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان خبر داد

بهره مندی بیش از 18 هزار مددجو در آذربایجان‌شرقی از خدمات مشاوره‌ای در سال 95


معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد آذربایجان‌شرقی از بهره مندی بیش از 18 هزار مددجو از خدمات مشاوره ای در سال 95 خبر داد.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، خالد سیار با بیان این مطلب گفت: سال گذشته بیش از یک هزار نفر از همسران جوان، 435 نفر از جوانان در آستانه ازدواج، 879 دانش آموز، 100 دانشجو و 415 نفر از دختران بازمانده از تحصیل و ازدواج از دوره های مشاوره و راهنمایی گروهی بهره مند شده‌اند.
 
وی ادامه داد: مهارت‌های زندگی، آیین همسرداری، بهداشت روانی و مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی از جمله مباحث مطرح شده در جلسات مشاوره فردی و گروهی بوده است.
 
وی با بیان اینکه 12 مشاور خانواده با این نهاد همکاری می کنند، تصریح کرد: در سال گذشته برای مددجویان، 11 هزار و 202 جلسه مشاوره به صورت گروهی و فردی با هدف توانمندسازی و ارتقای سطح دانش و گاهی آنان برگزار ‌شده است.
 
وی با بیان اینکه دوره‌های مشاوره و راهنمایی قبل، حین و بعد از ازدواج برای مددجویان تحت پوشش این کمیته برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: یکی از نتایج مطلوب و حائز اهمیت این کارگاه‌ها پایین بودن آمار طلاق در بین مددجویان بوده به طوری که طلاق در بین خانواده‌های تحت پوشش این نهاد حدود شش درصد اعلام شده که نشانگر تاثیر مضاعف جلسات مشاوره در تحکیم بنیان خانواده‌ها است.

انتهای پیام