• شنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 961-8188-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

اعتباری در گفت‌وگو با ایسنا:

با وعده وعید که نمی‌شود تیم را نگه داشت/
برای کنترل کرار جاسم، نیاز به یک کلانتری است!

یک کارشناس فوتبال معتقد است که بازیکنان بومی تبریزی کم کم به دست فراموشی سپرده می‌شوند.

اصغر اعتباری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، در خصوص وضعیت تیم‌های تبریزی به بیان نظرات خود پرداخت.

*با وعده وعید که نمی‌شود تیم را نگه داشت!
این کارشناس فوتبال، در خصوص وضعیت تیم ماشین‌سازی اظهار کرد: این تیم متاسفانه در ابتدای سال به گونه‌ای بسته شد که باید تا پایان فصل با رسول خطیبی کارش را ادامه می‌داد؛ چرا که تغییر مربی باعث شد کاظمی نیز چند بازیکن جدید به تیم اضافه کند و بازیکنانی نظیر سامان نریمان‌جهان و مهرداد بایرامی را که مهره‌های بسیار موثری هستند، کنار بگذارد.

وی افزود: هر چند که بسته شدن ماشین‌سازی در ابتدای فصل نیز مشکلات زیادی داشت و بازیکنانی همچون آندرانیک تیموریان 35 ساله، دیگر دوران فوتبالی‌شان تمام شده و نیازی به حضورش در تیم نبود. تماشاگران با خونابه این تیم را به لیگ برتر آورده بودند و اکنون این امتیاز لیگ برتری به راحتی از دست رفت.

وی خاطرنشان کرد: مشکلات ماشین‌سازی، یکی دو تا نیست و با آمدن کاظمی، این مشکلات دوچندان شد؛ با وعده وعید که نمی‌شود تیم را در لیگ برتر نگه داشت و تیم فرهاد کاظمی، مشکلات تاکتیکی زیادی داشت. این تیم حتی در آفسایدگیری هم مشکل داشت، چیزی که در فوتبال امروزی، مسئله حل‌شده‌ای است.

اعتباری بیان کرد: چهار بازی این تیم در لیگ برتر باقی مانده و به نظرم باید به نیروهای بومی ارزش بیشتری قائل شوند و کم کم به بازیکنان جوان بها بدهند تا برای فصل‌های آینده آماده شوند. متاسفانه کم کم بازیکنان تبریزی در حال فراموشی هستند.

*برای کنترل کرار جاسم، نیاز به یک کلانتری است!
این کارشناس فوتبال درباره وضعیت تیم تراکتورسازی نیز بیان کرد: اشتباه مدیران قبلی تراکتورسازی نیز باعث شد که اکنون چوب اشتباهات آنان را بخورند و با محروم شدن از جذب بازیکن، شیرازه این تیم به هم خورد. البته در تراکتورسازی مشکلات فنی هم وجود دارد و این مشکلات و جذب بازیکنان پابه‌سن گذاشته، باعث می‌شود که در قم مقابل صبا سه گل دریافت کنند.

وی با انتقاد از جذب جاسم کرار، خاطرنشان کرد: کرار بازیکن قابل‌ کنترلی نیست و برای کنترل این بازیکن، نیاز به یک کلانتری است! این بازیکن یک درمیان اخراج می‌شود و آوردن چنین بازیکنی، اصلاً کار درستی نبود.

اعتباری با بیان این‌که شانس تراکتور برای قهرمانی در جام حذفی بیشتر است، گفت: تراکتورسازی می‌تواند با قهرمانی در جام حذفی، سهمیه آسیایی را به آسانی ازآن خود کند و امیدوارم بتواند برنامه‌ریزی خوبی برای حضور در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد.

وی با اشاره به محرومیت تراکتورسازی برای جذب بازیکن در فصل آینده نیز گفت: بهترین کار این است که تراکتورسازی در فرصت باقی‌‌مانده، از تیم‌های پایه خود مهره جذب کند. استعدادهای زیای در تیم‌های پایه تبریز وجود دارد و اکنون این موقعیت پیش آمده تا چنین جوانانی وارد عرصه‌های بزرگ شوند.

*گسترش فولاد باید تمرکزش را روی پایه‌ها بگذارد
اعتباری در خصوص دیگر تیم تبریزی نیز گفت: گسترش فولاد با هزینه کمی تیم را در ابتدای فصل بسته و فوتبال بابرنامه‌ای بازی می‌کند؛ هرچند که مشکل وجود بازیکن بومی در این تیم نیز وجود دارد و باید به جوانان بومی اهمیت بیشتری داده شود.

وی افزود: گسترش فولاد در عمق دفاعی خود مشکلاتی دارد و در مقابل، این باشگاه، بهترین تیم‌های پایه را در اختیار دارد و باید مدیریت باشگاه از کادر فنی بخواهد که تمرکز خود را روی نیروهای جوان بگذارند تا در هزینه‌ها هم صرفه‌جویی شود.

انتهای پیام