• دوشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 981-4190-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

ممنوعیت 8 ماهه قطع درختان در کلیبر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کلیبر از ممنوعیت هشت ماهه قطع درختان در این شهرستان خبر داد.

علی نجفی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی افزود: با توجه به آغاز گلدهی و رشد درختان در این منطقه طبق صورتجلسه  کمیته کشاورزی شهرستان کلیبر، قطع درختان از تاریخ 25 فروردین  تا 30 آبان سالجاری ممنوع بوده و با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.

وی گفت: در روزهای اخیر خبر قطع اشجار جنگلی منطقه ارسباران در برخی سایت ها و فضاهای مجازی انتشار یافته بود که با توجه به بازرسی های انجام شده توسط کارشناسان جهاد کشاورزی و منابع طبیعی هیچ گونه تعرضی به جنگل های ارسباران نشده است.

نجفی همچنین افزود: در زمستان سال 1397 براساس شیوه نامه صادره اجرائی اصلاح، حذف و جایگزینی و در راستای صیانت از باغات کلیبر تعداد مجوز قطع اشجار مثمر و غیر مثمر دست کاشت برای بهره برداران باغی صادر شده است و هدف از صدور این مجوز که طبق شیوه نامه انجام شده است ، قطع درختان فاقد بازدهی اقتصادی، کهن سال، آفت زده، خشکیده و دارای تراکم بالا، تعویض تاج درختان، سرشاخه کاری و قطع درختان غیر مثمر جهت تولید چوب دست کاشت باغداران تحت نظارت کارشناسان این مدیریت بوده است.

وی در خصوص تعویض تاج درختان گردو نیز گفت: براساس موافقت نامه ابلاغیه سازمان مدیریت و برنامه ریزی از محل بند(ز) تبصره پنج پروژه اصلاح باغات و با همکاری باغداران طبق دستورالعمل صادره معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی همچنان اقدامات لازم در این خصوص انجام خواهد شد.

انتهای پیام