• دوشنبه ۲۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-3886-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

آغاز به کار جشنواره رویش دانشگاه تبریز

جشنواره دانشگاهی رویش دانشگاه تبریز آغاز به کار کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمدرضا حسین زاده، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تبریز در این خصوص، گفت: این جشنواره با حضور کانون‌های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی دانشجویی دانشگاه تبریز و در دو بخش فردی و گروهی در راستای ارائه عملکرد و دستاوردهای یک ساله کانون‌های فرهنگی هنری برگزار می‌شود.

وی افزود: بخش فردی این جشنواره شامل خوشنویسی، پوستر، مصنوعات شیشه‌ای، محصولات فلزی، مصنوعات چوبی، مصنوعات سنگی و سفالی، مصنوعات پارچه‌ای، فرش، گلیم، نگارگری و تذهیب، شعر ( کلاسیک – نو)، نثر ادبی، داستان کوتاه، عکس، نمایشنامه نویسی و فیلم نامه نویسی و بخش گروهی شامل تئاتر صحنه ، تئاتر خیابانی، تئاتر آئینی و عاشورایی، فیلم کوتاه، مستند و پویانمایی می‌شود.

وی اضافه کرد: ایجاد تعامل و همکاری بین دانشجویان، ارائه دستاوردهای فرهنگی و ادبی یک ساله، ایجاد تعامل و آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان با فعالیت‌های فرهنگی، ادبی، دینی و اجتماعی از عمده اهداف برگزاری این جشنواره است.

این جشنواره با شرکت 14 کانون و با حضور جمعی از مسئولان دانشگاه در نگار خانه شهید آوینی ساختمان مرکزی دانشگاه تبریز افتتاح شد و تا اول دی ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

 مرحله کشوری جشنواره روی، 20 اسفند ماه با حضور کلیه دانشگاه‌های کشور، برگزار می‌شود.

انتهای پیام