• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-4190-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

فرماندار اهر:

لازمه قدرت سیاسی هر کشوری نقدپذیری است

فرماندار اهر گفت: لازمه قدرت سیاسی هر کشوری نقدپذیری است و هر قدرتی و حکومتی قدرت تحمل و تعامل نقد را نداشته باشد محکوم به شکست است. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، زاهد محمودی در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر افزود: دانشجو باید پرسشگر و نقاد باشد و بهترین مکان بر نقد دولت و سایر قوا مراکز دانشگاهی و قشر فهیم دانشجوست که باید با فراهم کردن فضای مناسب آستانه تحمل خود را بالا ببریم و با جان و دل پذیرای نقد سازنده این عزیزان باشیم. 

وی نقد سازنده را برای رشد و پویایی هر جامعه مفید و موثر عنوان کرد و نقد قشر دانشجو را نقدی دلسوزانه، کارشناسانه، سازنده و راهگشا عنوان کرد. 

محمودی گفت: دانشجویان قشر آگاه و نخبه جامعه هست که در جهت سربلندی و اعتلای کشور عزیزمان در سنگر علم و دانش تلاش می کنند و 16 آذر روز دانشجو روز مقاومت و آزادگی دانشجویان است که برای آزادی و استقلال کشور در مقابل رژیم طاغوت و سرسپرده های آنها قیام کردند و در این راه جمعی از این عزیزان جان خود را فدای نظام و انقلاب کردند و امروز نتیجه و ثمره این استقامت و ایثارگری آنها جمهوری اسلامی است. 

وی گفت: به هر دوره زمانی انقلاب اسلامی نگاه کنیم قطعاً دانشجویان در تمامی صحنه ها فعال بوده اند و نباید هیچوقت خدمات ارزشمند این قشر فرهیخته را از یادها ببریم. 

محمودی با گرامیداشت 16 آذر و شهدای این روز گفت: 16 آذر نقطه عطفی در تاریخ سیاسی حرکت های انقلاب اسلامی ایران است و باید این روزها را گرامی بداریم. 

محمودی همچنین بر نقش ویژه دانشجویان در حوزه اقتصادی و دانش بنیان نیز تأکید کرد و افزود: امروز دشمنان با تحریم ظالمانه و ناجوانمردانه خود سعی در اخلال در حوزه اقتصادی را در کشورمان دارند که دراین راستا نقش قشر دانشگاهی و فرهیخته علمی و اساتید و دانشجویان بسیار موثر است. 

وی افزود: امروز کشورمان را می توان با تکیه بر توانمندی های داخلی و حمایت از تولید در این برهه زمانی، اقتصادی کشور را توسعه داد و این امر در گرو تلاش مضاعف قشر فرهیخته دانشگاهی برای تقویت و محور قرار دادن پروژه های دانش بنیان است و دانشگاهیان در این خصوص نقش ویژه و اساسی دارند. 

فرماندار اهر در قسمتی دیگر از سخنان خود با توصیه به دانشجویان، مهارت آموزی در کنار تحصیل را به دانشجویان یادآور شد و گفت: متأسفانه امروز شاهد وجود قشر عظیمی از جوانان بیکار در جامعه هستیم که با وجود تحصیلات بالای دانشگاهی به جهت نبود برخی مهارت ها و حرفه آموزی ها تاکنون فرصت اشتغال لازم را در مراکز تولیدی صنعتی و سایر زمینه ها فراهم نشده است و امیدواریم مسئولین دانشگاهی و دانشجویان با اهتمام و علاقه بیشتر به این امر نیز توجه ویژه داشته باشند و تحصیلات دانشگاهی را متناسب با نیاز بازار کار و مصرف توسعه دهند.

انتهای پیام