• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-7414-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

توضیحات اورژانس آذربایجان شرقی در خصوص حواشی جان باختن هوادار تراکتور

جان باختن هوادار تراکتور در بازی روز جمعه تراکتور و استقلال خوزستان حواشی زیادی در خصوص نبود امکانات در آمبولانس اورژانس تبریز و ضعف امدادرسانی نیروهای اورژانس به وجود آورده است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، بر اساس آنچه که نزدیکان مرحوم «جواد محمدپور» در برنامه شب گذشته (دوشنبه) نود اعلام کردند، امکاناتی از قبیل اکسیژن و دستگاه احیاء در آمبولانس وجود نداشت. 

سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی در خصوص این حواشی به وجود آمده به ایسنا گفت:  تمامی ادعاهای مطرح شده مبنی بر « مجهز نبودن آمبولانس حاضر در وررزشگاه یادگار امام (ره) در بازی تیم تراکتورسازی و استقلال خوزستان (جمعه ششم مهر ماه)» صحت ندارد، چرا که داور مسابقه قبل از شروع بازی از آمبولانس بازدید کرده و پس از حصول اطمینان از مجهز بودن آن، سوت شروع بازی را به صدا در می‎آورد و در صورت نبود تجهیزاتی همچون DC شوک، داور درخواست آمبولانس مجهزتری را می‎دهد. 
  
وحید شادی‌نیا اضافه کرد: در بازی‎های معمولی یک دستگاه و در بازی‎های لیگ برتردو دستگاه و مسابقات بین‎المللی چهار دستگاه آمبولانس در ورزشگاه حضور پیدا می‎کنند و در بازی تراکتور و استقلال خوزستان نیز دو دستگاه از مجهزترین آمبولانس‎های مرکز تحت عنوان آمبولانس MICU در محل بازی حضور داشتند و تمامی اظهارات مبنی بر این که «یک دستگاه نیسان از آمبولانس حاضر در ورزشگاه مجهزتر است» کذب بوده و آمبولانس هم اکنون در مرکز مدیریت حوادث حاضر و قابل بازدید است. 
  
وی در پایان خاطرنشان کرد: کارشناسان ما به محض اطلاع از این حادثه، در محل حضور پیدا کرده و با انجام عملیات احیای قلبی - ریوی برای نجات او اقدام کردند که متاسفانه بیمار فوت شده بود. 
 

انتهای پیام