• پنجشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-17914-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

شهردار تبریز تاکید کرد:

ضرورت استفاده حداکثری از وسایل حمل و نقل استاندارد برای سرویس مدارس

شهردار کلانشهر تبریز بر ضرورت استفاده حداکثری از وسایل حمل و نقل استاندارد برای سرویس مدارس تاکید کرد. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، ایرج شهین باهر در گردهمایی هماهنگی و توجیهی بازگشائی مدارس و سرویس‌های حمل و نقل دانش آموزان مدارس استان، دانش آموزان را به‌ عنوان شهروندان کوچک که قشر زیاد جامعه را تشکیل می‌دهند، معرفی کرد. 

شهردار تبریز گفت: بحث احتمال آسیب بخصوص در اوقاتی که این دانش اموزان در سرویس مدارس حضور دارند، مهم بوده و اگر ایمنی جسمی و روانی آنها به خطر بیافتند سبب بروز چالشی بزرگ در جامعه می شود. 

وی با بیان اینکه توجه به قوانین سرویس حمل و نقل دانش آموزان باید در مدارس دولتی و غیر دولتی صورت گیرد، تغییر ساعات تعطیلی ادارات و مدارس را پیشنهاد داد. 

شهردار تبریز کاهش ترافیک را از ضروریات این طرح دانست و تصریح کرد: در کشور های توسعه یافته برای سرویس مدارس از وسایل حمل و نقل خاص استفاده می شود که استانداردهای لازم در آنها برای ایمنی دانش آموزان تعبیه شده است. 

گفتنی است، در گردهمایی هماهنگی و توجیهی بازگشائی مدارس و سرویس های حمل و نقل دانش آموزان مدارس استان آذربایجان شرقی با حضور شهردار تبریز، دادستان و مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی از برچسب سرویس مدارس استان رونمایی شد.

انتهای پیام