• جمعه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 975-2385-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

امام جمعه تبریز:

راه حل مشکلات اقتصادی اعتراضات خیابانی نیست

امام جمعه تبریز گفت: راه حل این مشکلات اقتصادی و معیشتی اغتشاش و اعتراضات خیابانی نیست؛ چرا که دشمن با موج سواری بر اعتراضات، امنیت ملی را مورد حمله قرار داده است، که باید آگاه و هوشیار بود.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم در خطبه های امروز نماز جمعه، با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت: آمریکا با تبلیغات وسیع و عملیات روانی گسترده، تلاش دارد آثار تحریم ها را در کشور و بین اذهان عمومی بزرگ جلوه دهد، اما در این دوره آمریکا تنهاست و هیچ کشوری آنها را همراهی نمی‌کند.

وی با بیان این‌که اعلام تحریم ها از سوی آمریکا علیه ایران، موجی از مخالفت ها را به دنبال داشت، ادامه داد: چین در این جنگ تجاری گسترده، درخواست آمریکا را در خصوص تحریم خرید نفت از ایران رد کرده است و کشور هایی نظیر روسیه، ترکیه، عراق، هندوستان و آمریکا را همراهی نمی‌کند.

حجت الاسلام آل هاشم عنوان کرد: مردم با بصیرت و انقلابی ایران باید در این شرایط با حفظ هوشیاری خود، آمریکا را بار دیگر رسوا کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ضمن تبریک سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) عنوان کرد: تشریفات زائد و بیشتر بودن توقعات باعث شده امر ازدواج در کشور با مشکلاتی همراه باشد اما باید برای تسهیل امر ازدواج فرزندان خود، همت بیشتری داشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به روز صنایع کوچک، خاطرنشان کرد: مشکلات صنعتگران بنگاه های اقتصادی کوچک ناشی از قاچاق و نبود حمایت های دولتی کافی از آن‌ها است.

وی اضافه کرد: عمل به راهبرد اقتصاد مقاومتی و مبارزه با قاچاق و ورود کالاهایی که مشابه داخلی داشته و حمایت از کالای ایرانی از سوی مردم و دولت  می‌تواند مهمی از این مشکلات را مرتفع کند.

امام جمعه تبریز در خصوص روز خبرنگار نیز گفت: خبرنگار یک واژه نیست؛ بلکه یک راه است و شخصیت خبرنگار حقوقی، حقیقی و شخصیتی جریان ساز است.

وی افزود: خبرنگاران رابط بین مردم و مسئولان بوده و زبان گویای وجدان عمومی بشریت و روشنی بخش هر واقعیت هستند.


انتهای پیام