• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-6987-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیر موزه سنجش تبریز به عنوان امین اموال برترکشور انتخاب شد

در مراسم بزرگداشت روز جهانی موزه‌ها و هفته میراث فرهنگی از مدیر موزه سنجش تبریز به عنوان امین اموال برترکشور انتخاب شد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، در مراسم بزرگداشت روز جهانی موزه‌ها و هفته میراث فرهنگی که به دلیل تقارن این روز جهانی با جمعه ۲۸ اردیبهشت و  فرارسیدن ماه مبارک رمضان امروز (سه‌شنبه، ۲۵ اردیبهشت) در موزه ملی ایران برپا شد، از برترین‌های عرصه موزه‌های کشور تقدیر شد.

در این مراسم که با حضور دکتر مونسان، معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد، از سیما طاهرمقدس، مدیر و امین اموال موزه سنجش تبریز به عنوان امین‌اموال برتر کشور تقدیر بعمل آمد.

گفتنی است همزمان با روز جهانی موزه‌ها و هفته میراث فرهنگی در ۴ موزه تبریز و موزه ایلخانی ، برنامه های متنوعی تدارک دیده شده است.  

بر اساس برنامه ریزی انجام یافته نمایشگاه آب در فرهنگ و تمدن ایران و نشست علمی بررسی حفاظت و مرمت آثار سایت موزه عصر آهن در موزه آذربایجان برگزار خواهد شد.

نمایشگاه عروسک های خیمه شب بازی و آثار استاد ابوالحسن خان اقبال آذر در "موزه قاجار"، نمایشگاه تلگراف های شهید ثقه الاسلام تبریزی از رهبران نهضت مشروطه در "موزه مشروطه"، نمایشگاه چهل آینه ( تصاویر آثار خوشنویسان ادوار مختلف با مضمون سوره حمد) در "موزه قرآن و کتابت" تبریز و نمایشگاه مشروطه مراغه (اسناد و تصاویر مربوطه به مراغه در دوران  مشروطه ) در "موزه ایلخانی"  مراغه، برپا خواهد شد.

 گفتنی است، شعار روز جهانی موزه‌ها در سال ۲۰۱۸، مصادف با روز ۱۸ می همزمان با ۲۸ اردیبهشت سال 97 از سوی شورای بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم)  به عنوان "ارتباط خلاق و نوین موزه‌ها، رویکردهای جدید، مخاطبان جدید" انتخاب شده است.


انتهای پیام