• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-17914-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و زیباسازی شهرداری تبریز تأکید کرد:

برنامه‌ریزی جهت خودکفایی پارک‌ها و بوستان‌های تبریز

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و زیباسازی شهرداری تبریز از برنامه‌ریزی جهت خودکفایی پارک‌ها و بوستان‌های تبریز طی سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، علی مدبر در جلسه درآمد و سرمایه گذاری این سازمان با بیان این مطلب اظهار کرد: پارک‌های سطح شهر به عنوان ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مهم برای ما محسوب می‌شوند که می‌توان با فعال کردن این ظرفیت‌ها، درآمد مطلوبی جهت نگهداری از آنها کسب کرد.

مدبر افزود: در سالی که با عنوان «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری شده، ما نیز می‌توانیم در حوزه فعالیتی خود با کنترل بخشی از هزینه‌های جاری از طریق هوشمندسازی سیستم های نگهداری پارکها، در راستای اعتلای کشور گام برداریم.

وی همچنین به بحث هوشمندسازی پارک‌ها جهت نیل به هدف اشاره داشته و گفت: به طور مثال از طریق هوشمندسازی سیستم‌های نورپردازی سطح پارکها می‌توان در جهت کاهش هزینه‌ها اقدام مهمی انجام داد.

مدیرعامل سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز همچنین یادآور شد: خودکفایی پارکها تنها از طریق سرمایه گذاری‌های اقتصادی محقق نمی شود و می‌توان با روش‌های مختلف اعم از فرهنگ‌سازی در حوزه های مختلف مدیریت پارکها به این مهم دست یافت.

مدبر تاکید کرد: ایجاد درآمد پایدار در پارکها و بوستان های سطح شهر می‌تواند اجرای برنامه‌های فرهنگی جهت افزایش سلامت اجتماعی و نشاط فرهنگی در بین شهروندان را تسهیل بخشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم یکسان سازی تابلوهای مشاغل، خاطرنشان کرد: برای دست یافتن به این رویکرد جدید، طراحان سازمان زیباسازی باید طرحی ویژه ارائه دهند تا به طور مثال تابلوهای تمام پزشکان به شکلی واحد طراحی و نصب شود.

مدیرعامل سازمان پار‌ک‌ها و زیباسازی شهرداری تبریز ادامه داد: اجرا و تحقق تعرفه عوارض محله ای می تواند یکی از بهترین راه های درآمدی برای سازمان محسوب شود که در این راستا تابلوهای محیطی و تابلوهای مشاغل می‌تواند بسیار راهگشا باشد.


انتهای پیام