• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 971-1890-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

افراط و تفریط در حوزه فرهنگی، جوانان را نسبت به دین بدبین می‌کند

فرماندار اهر گفت: افراط و تفریط در حوزه فرهنگی و هنری، جوانان را نسبت به دین بدبین می‌کند.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، زاهد محمودی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اهر افزود: دین اسلام به‌ هیچ‌ عنوان از شادی و نشاط منع نمی‌کند، بلکه طرفدار شادی مردم نیز است؛ ایجاد نشاط و شادابی و نرم‌خویی را باید در جامعه تعمیق دهیم و در کنار آن برای ارتقاء فرهنگ عمومی مجدانه تلاش کنیم.

وی گفت: گاهی افراط و تفریط هایی که در جامعه به ویژه در حوزه فرهنگی و هنری اتفاق می‌افتد متأسفانه باعث می‌شود که جوانان نسبت به دین بدبین شوند در حالی که چه لزومی دارد این‌گونه رفتارهایی داشته باشیم که نتیجه عکس در جامعه دهد.

وی ادامه داد: شورای فرهنگ عمومی، شورای سیاست‌گذاری است لذا وظیفه این شورا سیاست‌گذاری و مصوبه بوده که طبق قانون مصوبات را باید دستگاه‌ها اجرا کنند.

محمودی افزود: در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان اهر و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص شعار سال کمیته اجرایی " حمایت از کالای ایرانی " در این شهرستان اهر تشکیل‌شده است.

وی بهبود فضای کسب و کار و حمایت از کالای ایرانی را از وظایف و تکلیف دولت و مردم دانست و گفت: بر اساس مصوبه دولت، دستگاه‌های اجرایی از خرید کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند منع هستند و در کنار آن بهبود فضای کسب و کار از جمله اقداماتی است که دستگاه‌های دولتی می‌توانند در راستای تحقق شعار سال انجام دهند و مردم نیز در حمایت از کالای ایرانی نه به‌عنوان وظیفه بلکه به‌عنوان یک تکلیف نگاه کنند.

وی افزود: کیفیت تولیدات مهم است و دستگاه‌های نظارتی حتماً در این میان به تولیدات تولیدکنندگان نظارتی کافی داشته باشند تا اجناسی که در داخل کشور تولید می‌شود از کیفیت مناسبی برخوردار باشد.انتهای پیام