• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-2187-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

رویداد «تبریز 2018» فرصت خوبی برای درآمدزایی بخش خصوصی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: رویداد تبریز 2018 بهانه‌ای است که توسط آن بتوانیم سرانه گردشگری منطقه را افزایش و در راستای آن چرخه اقتصاد کشور را تقویت کنیم، لذا این رویداد ضمن معرفی ظرفیت های غنی فرهنگی و تاریخی آذربایجان در گستره جهانی، فرصتی مناسب جهت درآمدزایی برای بخش خصوصی استان محسوب می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمد صادق پورمهدی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین تاسیسات گردشگری استان و شرکت‌های هواپیمایی در راستای جذب گردشگر ورودی، اظهار کرد: انعقاد این تفاهم‌‌نامه را می‌توان یکی از تعاملات حسنه در راستای پیشبرد اهداف رویداد بزرگ تبریز 2018 دانست.

وی با اشاره به اینکه بخش دولتی به عنوان متولی حمایت کننده بخش خصوصی در این رویداد، مطالباتی را نیز درقبال حمایت خود از این بخش خواستار است، ادامه داد: مطالبه اصلی بخش دولتی در قبال ایجاد فرصت درآمدزایی برای فعالان حوزه گردشگری استان، ارائه تسهیلات ویژه گردشگری به گردشگران و مسافران از سوی دفاتر خدمات گردشگری و شرکت های هواپیمایی در طول رویداد تبریز 2018 است.

پورمهدی با تاکید بر لزوم تعامل مستمر هتل داران، رستوران داران و نهادهای شهری و استانی در جهت هماهنگی امور اجرایی این رویداد بزرگ، اظهار کرد: فعالان حوزه گردشگری، شهرداری و میراث فرهنگی استان باید به طور مستمر در جهت پیشبرد برنامه های اجرایی این رویداد، توانایی های  تخصصی خود را به کار گرفته و با حرکتی جمعی سبب برگزاری هرچه بهتر این اتفاق تاریخی در تبریز باشند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی، با اشاره به اهمیت ساعات پرترافیک ورود گردشگران در هتل ها و فرودگاه ها، در جهت ارائه تسهیلات ویژه به گردشگران، ادامه داد: متولیان نهادهای فعال حوزه گردشگری اعم از هتل داران و رؤسای شرکت های هواپیمایی باید در نظر داشته باشند که ساعات پرتردد گردشگران یکی از مهم ترین فرصت هایی است که می توانند جهت ارائه تسهیلات به گردشگران در راستای جذب و فراهم سازی اقامت بیشتر آن ها در تبریز، در نظر داشته باشند.

پورمهدی در پایان با اشاره به ضرورت فعالیت بیشتر آژانس ها و شرکت های هواپیمایی در جهت جذب تورهای ورودی، افزایش روزهای اقامت آن ها در تبریز را عاملی مهم در توسعه گردشگری استان بیان کرد و گفت: آژانس های مسافرتی و همچنین شرکت های هواپیمایی باید در نظر داشته باشند که می توانند با استفاده از فرصت های بین المللی و ایجاد ارتباط با دفاتر خدماتی سایر کشورها، در راستای جذب تورهای گردشگری نقش بسزایی داشته باشند. بنابراین انتظار می رود در ماه های آینده شاهد تلاش بیشتر نهادهای مربوط در جهت جذب بیشتر گردشگر و معرفی بین المللی تبریز در گستره جهانی باشم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز انعقاد تفاهم نامه همکاری ما بین تاسیسات گردشگری آذربایجان شرقی و شرکت های هواپیمایی را گامی نخست در جهت فراهم سازی بستری مناسب برای تعامل نزدیک و تخصصی بین بخش های فعال حوزه گردشگری استان، بیان کرد و گفت: این تفاهم نامه را می توان گامی نخست درجهت ایجاد بستری مناسب برای تعامل نزدیک و گفتمانی تخصصی در راستای توسعه گردشگری استان، ما بین نهادهای فعال این حوزه دانست.

مرتضی آبدار با اشاره به اینکه اداره کل میراث فرهنگی استان حمایت کامل خود از همکاری و تعامل بین نهاد های فعال حوزه گردشگری را در گام اول با فراهم سازی همکاری بین تاسیسات گردشگری و شرکت های هواپیمایی، اعلام می کند، اظهار کرد: سازمان میراث فرهنگی و همچنین اداره کل استان در نظر دارد تا با ایجاد زمینه ای مناسب برای تعامل نزدیک نهادهای فعال در حوزه گردشگری، گام های موثری را در جهت تقویت بنیان های این حوزه در استان بردارد، لذا تفاهم نامه های منعقد شده امروز گامی نخست در این راستا بوده و در ماه های آینده برنامه های تخصصی تری بررسی خواهد شد.

گفتنی است تفاهم نامه همکاری بین تاسیسات گردشگری آذربایجان شرقی و شرکت های هواپیمایی در راستای جذب گردشگر ورودی با محوریت اعمال تخفیفات و با هدف تهیه بسته های سفر، ارائه خدمات حمل و نقل و نحوه اقامت گردشگران امضا شد.

طبق این تفاهم نامه، دفاتر خدماتی موظف به تهیه بسته های تور به مقصد تبریز، مراکز اقامتی موظف به ارائه خدمات طبق استانداردهای خدمات هتل ها و ایجاد فرصت ویژه برای رزرو مکان اقامت گروه ها و ارائه تخفیف ۴۰ درصدی به دفاتر مجری تورهای گردشگری، راهنمایان گردشگری موظف به معرفی  و تامین راهنمایان گردشگری واجد شرایط و شرکت های هواپیمایی آتا و قشم ایر نیز موظف به ارائه تخفیف های فصلی براساس تقاضای تور ورودی و سایر بسته های تشویقی ورودی بخصوص در پروازهای خارجی خواهند بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: