• شنبه ۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-1387-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

چگونه به گردشگران در خانه‌های خود اسکان دهیم؟

طی روزهای اخیر مردم  پیامکی با متن «به کمک ما میزبان حضور گردشگران نوروزی در منزل خود باشد و درآمد کسب کنید» دریافت کردند که از آنان خواسته شده که با ثبت اطلاعات خود و به اشتراک گذاشتن تصاویر مرکز اقامتی و خانه‌های خود برای میزبانی از گردشگران عضو سامانه شوند.

سرپرست معاونت گردشگری آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، در خصوص این موضوع، اظهار کرد: ضرورت دارد که افراد قبل از ثبت اطلاعات خود در سامانه‌‌های اقامتی و وب سایت‎ها، مجوزهای لازم را  از میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، بهداشت و اماکن شهرداری تبریز  کسب  کنند.

فرشاد رستمی ادامه داد: سامانه‌هایی مرتبط با طرح خانه مسافر، در راستای ساماندهی و راه‌اندازی اقامت‌گاه‌ها در سطح کشور در حال اجرا است و هم‌چنین دو مجری به شرکت مادر تخصصی برای انجام این گونه امور معرفی شده‌اند.

وی ادامه داد: برای صدور مجوز نیاز به بازدید کارشناسان و طی مراحل اداری است و در صورت مساعد بودن تمامی معیارها، مجوزها در اسرع زمان صادر می‌شود.

رستمی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان این‌که تعدادی مجوز بوم‌گردی در استان صادر می‌شود، گفت: تا اواخر سال جاری، حداقل 30 مجوز بوم‌گردی در سطح استان در مناطقی هم‌چون کلیبر، مراغه، اسکو، مرند و... صادر می‌شود و البته در حال بررسی دیگر درخواست‌ها برای راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی هستیم.

رستمی خاطر نشان کرد:  به منظور طی مراحل اداری و صدور مجوز، باید درخواست کنندگان خود پیگیر امور بوده و همکاری لازم را داشته باشند و برای گرفتن استعلام و رفع موانع در محل اقامتگاه خود تلاش کنند تا بتوان این مراحل را در اسرع زمان به پایان رساند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: