• دوشنبه ۳۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-32014-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

دانشگاه تبریز در رتبه بندی تایمز، رتبه دوم دانشگاه‌های جامع کشور را به خود اختصاص داد

رییس دانشگاه تبریز گفت: این دانشگاه رتبه دوم دانشگاه‌های جامع کشور را در رتبه بندی تایمز به خود اختصاص داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، "محمدرضا پورمحمدی" در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان این که پایگاه تایمز از سال 2013 اقدام به رتبه بندی دانشگاه های آسیایی می‌کند، گفت: بر اساس اعلام این پایگاه در سال 2018 نیز دانشگاه تبریز بعد از دانشگاه تهران رتبه دوم دانشگاه‌های جامع کشور را کسب کرد.

وی افزود: همچنین در این رتبه بندی، دانشگاه تبریز بعد از دانشگاه‌های صنعتی انوشیروانی بابل، شریف، امیر کبیر، صنعتی اصفهان، علم و صنعت و تهران رتبه هفتم کشوری در میان دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رتبه هشتم را در بین کل دانشگاه‌ها اعم از وزارت علوم و وزارت بهداشت به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به این که رتبه جهانی دانشگاه تبریز 601 تا 800 است، اضافه کرد: نمرات دانشگاه تبریز از نظر استنادات 51.9، از نظر درآمد از صنعت 33.4، از چشم انداز بین‌المللی 18.9، از منظر پژوهشی 13.7 و از نظر تدریس 15.6 است.

رییس دانشگاه تبریز خاطر نشان کرد: روش شناسی این رتبه بندی مانند روش شناسی رتبه بندی جهانی دانشگاه‌ها بوده که از 13 شاخص در قالب پنج معیار آموزش، پژوهش، استنادات، درآمد صنعتی و وجهه بین‌المللی بهره جسته است.

بر اساس این خبر، رتبه فعلی دانشگاه تبریز در تایمز 148 ارزیابی شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: