• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-5987-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

صدور نخستین مجوز برگزاری دوره گردشگری غذا در آذربایجان شرقی

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی آذربایجان شرقی از صدور نخستین مجوز برگزاری دوره آموزشی گردشگری غذا در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، فرشاد رستمی با اشاره بر اهمیت گردشگری غذا و تاثیر به سزای آن در ایجاد زمینه‌ای مناسب جهت جذب گردشگر، اظهار کرد: «غذا» به عنوان نخستین نیاز هر انسان، فقط یک ماده مصرفی نیست بلکه در خود، فرهنگ و آداب و رسوم مردم بومی یک منطقه را جای داده است، بر همین اساس یکی از معیارهای مهم سفر، غذاست و گردشگری غذا یکی از انواع گردشگری است که با توجه به افزایش زمان اوقات فراغت و نیاز انسان‎ها به یک محیط همنشینی روز به روز در حال رشد است.

وی تاکید کرد:  گردشگری غذا یکی از فعالیت‎های عمومی و همه جانبه است و علاقه گردشگران به غذا و گردشگری غذا تا جایی پیش رفته که 86 درصد گردشگران، غذا را به عنوان یکی از بهترین تجربیات گردشگری خود معرفی کرده‎اند. توجه به این آمار نشان می‎دهد غذا می‎تواند نماد و برندی برای معرفی مقصد گردشگری باشد.

رستمی در ادامه با اشاره به برگزاری نمایشگاه گردشگری تهران در نخستین روزهای بهمن ماه سال جاری و جایگاه بخصوص غذا در ارائه و معرفی ظرفیت‎های گردشگری هر شهر، به توسعه و پردازش حوزه گردشگری غذا و ایجاد برند غذای آذربایجان تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه تبریز در موقعیتی بین المللی جهت ارائه و معرفی ظرفیت‎های متنوع خود در حوزه‎های تاریخی، فرهنگی و گردشگری قرار گرفته است، لذا برنامه‎ریزی جهت ایجاد فضایی فراخ‎تر برای گسترش خدمات گردشگر پذیری یکی از مهم‎ترین اهدافی است که باید در دستور کار نهادهای ذیربط قرار گیرد.

وی ادامه داد: در همین راستا، معاونت گردشگری آذربایجان شرقی جهت توسعه صنعت گردشگری استان، در کنار بست و ایجاد تعامل ما بین حوزه‎های مختلف گردشگری، توسعه گردشگری غذایی را در دستور کار خود قرار داده و بر همین اساس نخستین مجوز برگزاری دوره آموزشی گردشگری غذا را صادر کرد.

سرپرست معاونت گردشگری استان افزود: این دوره آموزشی ۲۲۰ساعته، با هدف ارتقا سطح علمی شهروندان استان در خصوص گردشگری غذایی، پیشینه آشپزی ایرانی و ملل، آشپزی ویژه منطقه آذربایجان، آشنایی با خدمات پذیرایی و سرویس غذا، بهداشت مواد غذایی، توانایی طراحی منو و کارورزی و اخلاق شغلی، شخصی و تعامل گروهی، برگزار می‎شود.

علاقه مندان جهت شرکت در این دوره می‎توانند با به نشانی تبریز، خیابان لاله زار جنوبی، کوچه شهید نظری، پلاک ۲۵، موسسه آموزشی آروند نیک ایرانیان، مراجعه و یا با شماره تلفن ۳۴۷۸۰۵۳۶جهت ثبت نام تماس بگیرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: