• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-5787-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

اجرای یک هزار و 712 میلیارد ریال سرمایه گذاری در اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از اجرای یک هزار و 712 میلیارد ریال سرمایه گذاری در پروژه های سال 96 استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، احمد حمزه زاده با اشاره به این‌که از ابتدای سال جاری چهار موافقت اصولی اولیه در حوزه سرمایه گذاری گردشگری این استان صادر شده است، گفت: در طول سال 96، چهار موافقت اصولی اولیه در حوزه سرمایه گذاری گردشگری استان صادر شده که از این میان، دو طرح موفق بر کسب موافقت اصولی و پروانه ساختمانی طرح‌های سرمایه گذاری گردشگری شده‌اند.

وی از صدور یک فقره مجوز ایجاد، اصلاح و تکمیل تاسیسات گردشگری در  آذربایجان شرقی طی سال جاری خبر داد و برسی‌ها و مطالعات تخصصی را از عوامل مهم انتخاب گزیده‌ای طرح‌های ارائه شده جهت اخذ مجوز عنوان کرد.

وی اشتغال پیش‌بینی شده در حوزه گردشگری آذربایجان شرقی در سال 96 را بنابر پروژه های سرمایه گذاری و ثبت شده، برای 315 نفر پیش بینی کرد و گفت: طبق پروژه‎های ارائه شده سرمایه گذاری و توسعه حوزه گردشگری استان، پس از موافقت اصولی و اخذ مجوز، اداره کل استان فرصت شغلی به میزان 315 نفر را در پیشبرد اهداف این پروژه ها، پیش بینی کرده است.

حمزه زاده در پایان، حرکت در مسیر جذب و هدایت سرمایه گذاران در فرصت‌‎های سرمایه‌گذاری صنعت گردشگری به ویژه مناطق نمونه گردشگری استان را امری اجتناب ناپذیر برای تطبیق با مشخصات مناطق پیشرو در امر گردشگری خواند و افزود: آذربایجان شرقی با وجود 47 منطقه نمونه و 52 روستای هدف گردشگری، می‌تواند فرصت مناسبی را جهت توسعه امکانات زیرساختی و ارتقا سطح کیفی گردشگری خود با مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی فراهم  سازد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: