• چهارشنبه ۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-1387-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

استاندار آذربایجان شرقی:

«تبریز 2018» تنها متعلق به تبریز نیست/ هیچ کجای دنیا جایی همچون «مقبره الشعرا» وجود ندارد

استاندار آذربایجان شرقی معتقد است که «تبریز 2018» تنها متعلق به تبریز نیست، بلکه فرصتی برای توسعه‌ی گردشگری تمامی شهرهای استان است.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مجید خدابخش در یک برنامه زنده تلویزیونی، اظهار کرد: با بررسی شرایط و ویژگی‌های به‌خصوص تبریز، این شهر از سوی سازمان کنفرانس اسلامی به عنوان پایتخت گردشگری شهرهای اسلامی انتخاب شد.
 
وی افزود: سازمان کنفرانس اسلامی با عضویت ۵۷ کشور اسلامی هر سال یک شهر را به پایتخت گردشگری شهرهای کشورهای اسلامی انتخاب می‌کند که امسال تبریز را معرفی کرده است.
 
خدابخش خاطرنشان کرد: تبریز ۲۰۱۸ فرصت تاریخی و با اهمیت برای معرفی تبریز و آذربایجان به دنیا است و باید بتوانیم در این فرصت و در تداوم آن در سال‌های آینده، تبریز را از جنبه‌های معنوی، تاریخی، فرهنگی و مدنی به گردشگران کشورهای دنیا معرفی کنیم تا گردشگران در تبریز و آذربایجان شرقی حضور یابند.
 
وی در خصوص ویژگی های تاریخی تبریز، گفت: آن گونه که در کتاب‌ها گفته شده است، تبریز چهار هزار سال سابقه دارد و از صدها سال پیش یکی از مهمترین شهرهای سر راه جاده ابریشم بود که چین را به اروپا وصل می‌کرد.
 
استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد: تبریز حقیقتاً شهر اولین هاست. اولین چاپخانه، ترجمه کتاب‌های اروپایی، اولین مدرسه، اولین مدرسه کر و لال، اولین تئاتر، اولین بلدیه نشان از مدنیت عمیق این شهر دارد.
 
وی در خصوص پیشینه فرهنگی تبریز نیز اظهار کرد: در مقبره الشعرای تبریز ۴۵۰ هزار شاعر مدفون هستند و در هیچ کجای دنیا جایی با این عظمت وجود ندارد که بیش از 400 شاعر و اهل علم و عرفان در یک جا جمع شده باشد.
 
خدابخش ادامه داد: وجود بناها و مجموعه‌های محتشمی مانند بازار تبریز، مسجد کبود، ربع رشیدی و جاهای تاریخی، دیدنی و تفریحی بسیاری، دست به دست هم دادند تا از بین دو شهر تبریز و  یزد،  تبریز به پایتختی انتخاب شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: