• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-3787-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد

ضرورت امانت‌داری در جمع‌آوری ایده‌های رویداد «تبریز 2018»

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اهمیت امانت داری در جمع آوری ایده‌ها و برنامه‌های رویداد «تبریز 2018»، گفت: صاحب امتیاز طرح‌ها در خصوص این رویداد باید رعایت شود و ادارات و مسئولان نباید آن‌ها را در پایان به اسم خود بزنند.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، رحیم شهرتی‌فر در نشست مشترک اهالی فرهنگ و هنر و کمیته فرهنگی و اجتماعی تبریز 2018 با اشاره به این‌که شخصیت‌های فرهنگی ارزشمندی در استان حضور دارند، اظهار کرد: به منظور برگزاری هر چه بهتر رویداد تبریز 2018، اهالی فرهنگ و هنر باید از نظر فکری و عملی در کنار کمیته‌های مختلف تبریز 2018 باشند و ایده‌ها و برنامه‌های مکتوب خود را به کمیته‌های مربوطه تحویل دهند.

وی اهمیت مشارکت عموم مردم و لایه‌های مختلف جامعه در برگزاری رویداد تبریز 2018 یاد آور شد و افزود: باید از پتانسیل موسسات فرهنگی و هنرمندان برای غنی‌تر کردن برنامه‌های این رویداد، نهایت استفاده را بکنیم و از کمیته فرهنگی و اجتماعی تبریز 2018 می‌خواهم که جزئیات برنامه های خود را به منظور بررسی بیشتر و ارائه نظرات، در اختیار اهالی فرهنگ و هنر بگذارند.

وی ادامه داد: انتظار مردم از مسئولان هم باید به جا باشد و صرف نگاه دولتی و سپردن همه کار را به دست دولت شایسته نیست.

شهرتی‌فر با بیان این‌که رویداد تبریز 2018 سرآغازی برای توسعه صنعت گردشگری در منطقه است، یادآور شد: باید در طول این سال و سال های آتی، جاذبه های آذربایجان شرقی را به جهانیان معرفی کنیم و البته تمامی اقدامات نیاز به برنامه‌ریزی منسجم دارد.

مدیرکل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه از برگزاری 133 برنامه از سوی کمیته فرهنگی و اجتماعی تبریز 2018  خبر داد و گفت: 27 برنامه بین المللی، 20 برنامه ملی و 86 برنامه استانی در طول این سال برگزار می‌شود.

حسن استوار آذر با تشریح برنامه های بین المللی، گفت: همایش شمس تبریزی، جاده ابریشم و ربع رشیدی، بزرگداشت استاد شهریار از جمله برنامه های بین المللی کمیته فرهنگی و اجتماعی تبریز 2018 خواهد بود.

در این جلسه جمعی از اهالی فرهنگ و هنر حضور داشتند و از موضوعات مورد بحث می توان به تاسیس موزه هنرهای معاصر، توجه به اقتصاد هنر، حفظ و معرفی آثار نقاشان و هنرمندان، استفاده از آثار هنرمندان در سالن های ادارات و اماکن گردشگری و نیر تهیه بسته های فرهنگی و ادبی برای گردشگران اشاره کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: