• پنجشنبه ۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-1214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور خبر داد:

افتتاح رسمی رویداد "تبریز 2018" در ایام نوروز

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور تاکید کرد: رویداد "تبریز 2018" در ایام نوروز به طور رسمی افتتاح می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، علی اصغر مونسان در جلسه‌ی تبریز 2018 در محل استانداری آذربایجان شرقی با اعلام این خبر گفت: افتتاح رسمی این رویداد در ایام نوروز خواهد بود. ولی از زمان آغاز این رویداد در دهم دی ماه سال جاری برنامه های متعددی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: امروزه کشورها به این نتیجه رسیده‌اند که توسعه‌ی گردشگری بهترین مسیر برای توسعه ی کشورها است که موجبات پیشرفت آن را فراهم می‌کند.

وی در ادامه افزود: امروزه بیشتر گردشگران ورودی ما را گردشگران زیارتی تشکیل می‌دهند و با وجود تعداد زیادی از جاذبه‌های گردشگری در کشور، آمار گردشگران تفریحی ناچیز است، البته گردشگری مکمل درآمدهای نفتی کشور است.

مونسان  اظهار کرد: با سرمایه‌گذاری بسیار اندک در صنعت گردشگری می‌توان زمینه‌ی اشتغال‌زایی برای جوانان و کسب درآمد برای کشور را فراهم کرد.

وی گفت: در جهان از هر 11 شغل، یک شغل مستقیم و یا غیرمستقیم مربوط به گردشگری است.

وی در خصوص انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی بیان کرد: زمان زیادی را از دست داده‌ایم و باید برنامه‌ریزی‌ها از قبل انجام می‌شد؛ چرا که این رویداد، یک رویداد ملی است. طی جلساتی که در روزخای اخیر با مسئولان داشته‌ایم، مشاهده شده است که بیشتر نگاه ها مربوط به پروژه‌های عمرانی است؛ در حالیکه باید به برگزاری برنامه ها و جشنواره های مختلف نیز توجه کرد.

مونسان تاکید کرد: مهم ترین موضوع در این رویداد، معرفی و تبلیغ آن در سطح بین المللی است و باید به این موضوع توجه بیشتری شود.

وی بیان کرد: ساختمان‌های تاریخی که امروزه کاربرد اداری دارند، باید به مراکز اقامتی و پذیرایی تبدیل شوند.

وی تاکید کرد: برای رویداد تبریز 2018، 11 پروژه ی استانی در نظر گرفته شده و 160 میلیارد تومان تسهیلات و وام ارزان قیمت به آن اختصاص داده شده است.

مونسان در پایان خاطرنشان کرد: ایجاد فضاهای نمایشگاهی برای صنایع دستی به صورت زنده محصولات برای گردشگران ارائه می شود نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: