• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-12087-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نشست شورای راهبری تبریز2018 برگزار شد؛

اهمیت استفاده از خانه‌های بوم‌گردی برای اسکان گردشگران در رویداد "تبریز 2018"

نشست شورای راهبری "تبریز2018" با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف عضو این شورا برگزار شد.

به ‌گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، نشست شورای راهبری "تبریز 2018" با حضور محمد محب‌خدایی معاون گردشگری، ناصر کریمان مدیر اجتماعی شبکه 3 سیما، مرتضی آبدار مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، غلامحسین کریمی نماینده استاندار آذربایجان شرقی، رضا خلیلی نماینده شهردار تبریز و نمایندگان عضو شورای راهبری برگزار شد.

معاون گردشگری در این نشست گفت: تاکید ما در حوزه ایده‌ها است تا زنده بودن این رویدادها را رقم بزند، این رویدادهای باید شرایطی را ایجاد کند تا تبریز2018 زنده و پویا باشد، باید رویدادهایی شکل بگیرد که ماندگار شود.

او افزود: هم‌چنین ایجاد یک موج یکی دیگر از محورهای کاری ما است، جریان‌سازی سفر به مقصد تبریز با رویداد تبریز2018 باید اتفاق بیفتد و برای به وجود آمدن این شرایط باید مشارکت همه گروه‌ها افزایش پیدا کند.

محب‌خدایی تصریح کرد: باید با برنامه‌ریزی و تعریف برنامه‌های جذاب، تمام اقشار را برای سفر به تبریز ترغیب کنیم، برگزاری کنسرت‌ها و تئاترهایی در خلال این رویداد باید در دستور کار قرار گیرد.

معاون گردشگری ادامه داد: استفاده از خانه‌های بوم‌گردی برای اسکان مسافران و گردشکرانی که برای تبریز وارد کشور می‌شوند، می‌تواند یک فرصت و ظرفیت خوب باشد. باید استعدادها را هدفمند کنیم تا با گذشت زمان مورد نیاز به اهداف تعیین‌شده برسیم.

مدیر گروه اجتماعی شبکه 3 سیما در این نشست گفت: باید کنش اجتماعی برای برگزاری این رویداد ایجاد کنیم، ایجاد ساحت رسانه‌ای برای این رویداد بسیار مهم است و ایجاد یک اپلیکیشن برای این رویداد می‌تواند تأثیرگذار باشد، همچنین برگزاری مسابقاتی مرتبط با این رویداد باید در دستور کار قرار گیرد.

ناصر کریمان ادامه داد: مجموعه مستند گردشگری اقلیم چند سال است که در شبکه 3 تولید می‌شود، این امکان وجود دارد که با توجه به تبریز2018، این برنامه به‌صورت ویژه به تبریز اختصاص داده شود و هم‌چنین امکان استفاده از سایر برنامه‌ها برای معرفی این رویداد وجود دارد.

مدیرکل امور موزه‌ها در این نشست گفت: باید از ظرفیت‌های آذربایجان‌شرقی در خلال رویداد این رویداد استفاده کنیم، برگزاری کنسرت با محوریت موسیقی آذربایجانی هم می‌تواند در این زمینه موثر باشد.

محمدرضا کارگر افزود: برگزاری هفته موسیقی آذربایجان این پتانسیل را دارد که در تقویم رویدادهای جهانی ثبت شود و به جذب گردشگران خارجی منجر شود، برگزاری این رویدادها و جشنواره‌ها در طول زمان بین‌المللی و جهانی می‌شود.

وی ادامه داد: برگزاری جشنواره غذا هم از دیگر موضوعاتی است که می‌تواند این رویداد را بین‌المللی کند، تبریز به غذاهای محلی و لذیذ معروف است و این ظرفیت می‌تواند در خدمت رویداد تبریز2018 قرار گیرد.

صفری از وزارت ورزش و جوانان دراین نشست گفت: 50 فدراسیون در کشور وجود دارد که می‌توان از این ظرفیت برای برگزاری هرچه بهتر رویداد "تبریز2018" استفاده کرد.

او تصریح کرد: بررسی ظرفیت‌های تبریز برای میزبانی از گردشگران موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد، زیرساخت‌ها باید آماده باشد.

صفری افزود: تمام کشورها بازی‌ها و ورزش‌های محلی و بومی خود را دارند، با توجه به اینکه اقوام مختلفی در کشور ما وجود دارد می‌توانیم با استفاده از این ظرفیت یک رویداد بین‌المللی را رقم بزنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: