• دوشنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-11087-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

در دیدار وزیر مختار سفارت اتریش با مدیرکل میراث فرهنگی مطرح شد

توسعه‌ی گردشگری، اولویت نخست تبریز و اتریش


در دیدار وزیر مختار سفارت اتریش با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی بر روی برگزاری دوره های تخصصی آموزشی توسط متخصصان اتریشی برای فعالان گردشگری استان تاکید شد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی در این دیدار با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2018، گفت: زمینه‌های بسیاری برای همکاری در حوزه گردشگری وجود دارد و همکاری در راستای توسعه گردشگری بیشترین اولویت را برای ما دارد. 
  
مرتضی آبدار با تاکید بر سابقه طولانی اتریش در گردشگری و بین الملل بیان کرد: با فراهم شدن زمینه تحقق همکاری های دوجانبه می‌توان از تجارب ارزنده متخصصان گردشگری اتریشی برای ارتقای سطح کیفی فعالان گردشگری تبریز و استان استفاده کنیم. 
  
مدیرکل میراث فرهنگی استان ادامه داد: با توجه به تدریس رشته‌های گردشگری در دانشگا‌های تبریز می‌توانیم با همکاری این مجموعه‌ها به ویژه دانشگاه تبریز برای دانشجویان، دوره‌های نظری و عملی ارتقا سطح برگزار کنیم که تاثیر بسزایی در سطح علمی دانشجویان خواهد داشت. 
  
آبدار با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده،  به منظور برگزاری رویدادهای مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی و غیره  به میزبانی تبریز در سال 2018 افزود: آمادگی داریم تا برنامه‌‎های مشترکی با حضور هنرمندان اتریشی و تبریزی برگزار کنیم. 
  
مدیرکل میراث فرهنگی استان خاطرنشان کرد:  با توجه به تفاهم‎نامه امضا شده میان روسای جمهور دو کشور، آماده‌ایم شرایط حضور سرمایه گذاران اتریشی را در حوزه گردشگری به خصوص ایجاد اقامتگاه‌ها و رستوران‌های سنتی  با تکیه بر پتانسیل غنی خانه‌های تاریخی تبریز فراهم آوریم. 
  
وزیر مختار سفارت اتریش نیز در این دیدار گفت: سفیر اتریش در دیدار با رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور، همکاری‌های بیشتر با شهر تبریز در حوزه گردشگری را خواستار شد که مورد استقبال رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور قرار گرفت. 
  
الکساندر ریگر هدف از سفر خود به تبریز را ایجاد بستر آغاز همکاری‌ها دانست و گفت: امیدواریم تبریز نقطه آغاز همکاری‌ها در حوزه گردشگری میان دو کشور باشد و موفقیت تبریز در این همکاری به تمام کشور تسری یابد. 
  
ریگر افزود: این امکان را داریم که زمینه را برای حضور متخصصان بخش خصوصی و دولتی حوزه گردشگری تبریز در اتریش به منظور بازدید از پتانسیل‌های گردشگری و آموزش‌های تخصصی این حوزه را فراهم کنیم. 
  
وی گفت: در آینده نزدیک با همکاری سازمان میراث فرهنگی نشست مشترکی بین متخصصان گردشگری اتریش و فعالان این صنعت در تبریز برگزار خواهیم کرد تا نیازسنجی در خصوص اولویت‌های آموزشی انجام گیرد و راه برای برگزاری آموزش‌های تخصصی گردشگری در تبریز هموار شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: