• دوشنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-10887-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

اجرای 80 عنوان برنامه‌‌ متنوع توسط شهرداری در «تبریز 2018»


معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز با بیان این‌که در کمیته بین‌الملل، تاکنون ۷۳ عنوان برنامه را در سطح تبریز به طور ملی و بین‌المللی اجرایی کرده‌ایم، افزود: ۸۰ عنوان برنامه نیز برای «تبریز 2018» برنامه‌ریزی شده است و از ابتدای سال 2018 تا انتهای آن برگزار خواهد شد.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام احمد حمیدی در نشستی با اصحاب رسانه استان به مناسبت برگزاری پنجمین جشنواره «نمایش‌های خیابانی و فضای باز تبریزیم»، ضمن تبریک حلول ماه ربیع‌الاول، اظهار کرد: تبریز ۲۱۸ رویدادی بلاتکرار بوده و می‌تواند آبروی شهر تبریز باشد؛ اگر به طور شایسته به میزبانی این رویداد فرهنگی نپردازیم برای ما آسیب‌های جبران ناپذیری‌ خواهد داشت.
 
وی با اشاره به فعالیت‌های شش کمیته تبریز 2018، بیان کرد: یک و نیم سال پیش این کمیته‌ها تشکیل و جلساتی را برگزار می‌کنند؛ مقرر است در شروع سال ۲۰۱۸ برنامه‌های متنوعی را اجرایی کنند.
 
حمیدی با تاکید بر اینکه در این برنامه‌ها در تلاشیم داشته‌های تبریز را در معرض نمایش قرار دهیم، افزود: در این برنامه برآنیم تا تاریخ گذشته، فرهنگ، مفاخر، داشته‌ها، پایبندی مردم تبریز به دین در طول تاریخ مدنیت تبریز، توجه به علم، توجه به هنر، ادب، عرفان، شعر و... تبریز را به نمایش بگذاریم.
 
وی با بیان این‌که اصحاب رسانه باید از مسئولان در راستای تبریز 2018 مطالبه کنند، افزود: اصحاب رسانه باید مردم را همراه رویداد تبریز 2018 کنند؛ شاید یک سری توقعات نادرست نیز در این راستا ایجاد شده که اصحاب رسانه باید سمت و سویی مناسب به اذهان مردم بدهند.
 
وی با تاکید بر این‌که تبریز 2018 در ستاد ملی، یک رویداد فرهنگ محور است، بیان کرد: نمی‌توان طی دو سه سال در کالبد شهر تغییرات قابل توجهی ایجاد کرد، آن‌هم در چنین شرایط اقتصادی! از این‌رو باید توقعات مردم به این سمت جهت داده شود که در 2018، شهر تبریز را به عنوان شهری گردشگرپذیر و دارای یک‌سری امکانات و ظرفیت‌های گردشگری معرفی کنیم.
 
حمیدی با اشاره به 80 عنوان برنامه‌ی درنظر گرفته شده برای تبریز 2018، بیان کرد: برگزاری هفت عنوان هفته فرهنگی در شهرهای کشورهای مختلف، انعقاد قرارداد خواهرخواندگی با برخی از شهرها، برپایی 40 عنوان نمایشگاه در ۴۰ کشور برای معرفی داشته‌های تبریز و جاذبه‌های گردشگری این شهر، برگزاری شب شعر در ده کشور برای شهروندان ایرانی با محوریت استاد شهریار و پروین اعتصامی، برگزاری ۱۰ همایش «سه علامه» در راستای معرفی علامه‌های تبریز برای هموطنان ایرانی، برپایی نمایشگاه بزرگ «تبریز در گذر تاریخ»، برگزاری اجلاس شهرداران جهان اسلام، اجلاس شهرهای منطقه قفقاز در تبریز، جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی و فضای باز تبریزیم، جشنواره عکس فیروزه، هفته‌های فرهنگی و... از جمله برنامه‌هایی است که در میزبانی تبریز 2018 برگزار می‌شود.
 
وی با تاکید بر اهمیت برگزاری پنجمین «جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی و فضای باز تبریزیم» بیان کرد: با توجه به اینکه این رویداد بین‌المللی بوده و در راستای تبریز 2018 است، از این رو پیش‌بینی می‌کنیم که استقابل از آن در سطح مناسبی باشد؛ این جشنواره از جمله برنامه‌های مهمی است که در راستای تبریز 2018 برگزار می‌شود و حدود ۵ ماه در فضای شهر تبریز خود را در قالب نمایش‌های مختلف نشان خواهد داد.
 
وی با اشاره به اهداف مهم پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی و فضای باز تبریزیم اضافه کرد: این جشنواره در راستای ارتقای فرهنگ عمومی شهر، ارائه‌ی آموزش‌های شهروندی و ارتقای فرهنگ گردشگرپذیری در شهر تبریز و در آستانه‌ی تبریز 2018 به‌صورت بین‌المللی برگزار می‌شود.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز با تاکید بر این‌که گردشگری یکی از صنایع پردرآمد است، تشریح کرد: اینکه تصور کنیم در تبریز 2018 تمامی مشکلات رفع شده و تمامی امکانات در تبریز فراهم خواهد بود، تصور درستی نیست! چرا که تبریز 2018، آغازی برای رسیدن به اهداف و چشم‌اندازهای ترسیم شده است و همچنین فرصتی است تا بتوانیم شهر تبریز را به عنوان یک شهر گردشگرپذیر در جهان معرفی کنیم.
 
وی با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی شهرداری تبریز در راستای میزبانی تبریز 2018، گفت: بازآفرینی بازار تبریز و تکمیل مقبره الاشعراء نیز از جمله اقدامات شهرداری است.
 
حمیدی با اشاره به تفاهم‌نامه‌ی شهرداری تبریز با آموزش و پرورش استان در راستای ارائه‌ی آموزش‌های شهروندی، بیان کرد: در این راستا ۲۵۰ هزار دانش‌آموز در روش‌های مختلف ارائه داده می‌شود که یکی از این روش‌ها، اجرای تئاتر خیابانی و سالنی برای دانش‌آموزان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: