• شنبه ۲۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-16514-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

شهردار تبریز خبر داد

گشایش و بهره‌برداری گردشگری از مجموعه تاریخی خلعت‌پوشان تبریز

شهردار تبریز در بازدید از باغ و برج تاریخی خلعت‌پوشان، از امکان‌سازی برای گشایش و بهره‌برداری گردشگری از این مجموعه تاریخی در برنامه‌های تبریز 2018 خبر داد.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، ایرج شهین‌باهر در بازدید از بخش‌های مختلف باغ و برج تاریخی خلعت‌پوشان، با اشاره به این‌که باغ خلعت‌پوشان در تملک دانشگاه تبریز است، اظهار کرد: این باغ یکی از میراث هویتی تبریز شمرده می شود و با هماهنگی ایجاد‌شده بین شهرداری تبریز، میراث فرهنگی استان و دانشگاه تبریز، مقرر شده شرایط گشایش و استفاده عموم گردشگران از آن فراهم شود.
 
وی افزود: این مجموعه تخصصی، باغ تحقیقاتی دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز است؛ از این رو، تفاهم‌نامه‌ای جمع‌بندی می شود تا با حفظ شرایط علمی و تخصصی، هر چه سریع‌تر در برنامه‌های گردشگری تبریز 2018 قرار گیرد.
 
شهین‌باهر تاکید کرد: پارک‌ها و بوستان‌های مرکز شهر، باید با حفظ وضعیت اصیل خود در خدمت شهروندان باشند و حدالامکان، سازه‌های مصنوعی و الحاقی در پارک‌ها ایجاد نشود.
 
شهردار تبریز ادامه داد: این موضوع، به خصوص در مورد مجموعه‌ تاریخی خلعت‌پوشان حائز اهمیت است؛ اما با این حال، یک سری اقدامات برای مناسب‌سازی و سهولت استفاده گردشگران در این مجموعه لازم است که امیدواریم با امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه، هر چه‌ سریع‌تر زمینه اجرای این اقدامات فراهم شود.
 
گفتنی است در پایان این بازدید سه‌جانبه، مقرر شد شهرداری تبریز، میراث فرهنگی استان و دانشگاه تبریز با اجرای مطالعات لازم، مفاد امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه‌ برای مرمت، سامان‌دهی و  بهره‌برداری گردشگری از این پارک تخصصی را فراهم کنند.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: