• دوشنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-11614-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

عضو شورای شهر تبریز:

متولی اصلی «تبریز 2018» مشخص نیست

عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: جلسات شورای پنجم با مسئولان ستاد اجرایی تبریز ۲۰۱۸ هنوز متوجه این نشده‌ایم که متولی اصلی برگزاری این رویداد با شهرداری بوده و یا بر عهده ارگان‌های دیگر است. 
  
به گزارش ایسنا، علی آجودان‌زاده با اشاره به شروع شمارش معکوس رویداد تبریز ۲۰۱۸ اظهار کرد: طی جلسات شورای پنجم با مسئولان ستاد اجرایی تبریز ۲۰۱۸، هنوز متوجه این نشده‌ایم که متولی اصلی برگزاری این رویداد با شهرداری بوده و یا بر عهده ارگان‌های دیگر است. 
  
وی با بیان این‌که دو ستاد ملی و استانی برای تبریز ۲۰۱۸ تشکیل شده، افزود: استاندار آذربایجان‌شرقی و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری عضو ستاد ملی بوده و ستاد استانی نیز به ریاست آقای شریف‌نژاد تشکیل شده و در حال فعالیت هستند. 
  
عضو شورای شهر تبریز با اشاره به این‌که برخی پروژه‌های تعریف شده برای تبریز ۲۰۱۸ در حیطه اجرایی ملی بوده و با توجه به نبود بودجه در سازمان میراث فرهنگی، گردشکری و صنایع‌دستی این پروژه‌ها به شهرداری محول شده است، گفت: شهرداری تبریز بودجه ۲۶۰ میلیارد تومانی مصوب خود برای پروژه‌های تبریز ۲۰۱۸ را اجرایی کرده که تا شروع رویداد، مورد افتتاح قرار خواهد گرفت که از آن پروژه‌ها می‌توان، مقبره‌الشعرا را نام برد. 
  
وی با تاکید به این‌که فرصت کمی تا شروع تبریز ۲۰۱۸ باقی است؛ از این رو زمانی برای انجام کارهای زیرساختی وجود ندارد، تصریح کرد: در حال حاضر جزو فعالیت هایی از قبیل زیباسازی، نورپردازی و برخی جاهایی که نیاز به بازسازی دارند، کار دیگر نمی‌توان کرد تا نهایت شهری به ظاهر زیبا داشته باشیم. 
  
آجودان‌زاده اظهار کرد: موضوع تبریز ۲۰۱۸ انتظارت زیادی در مردم برای اجرای زیرساخت‌های عمرانی در شهر ایجاد کرده، در حالیکه ابعاد دیگر این رویداد در جذب گردشگر، جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی است که باید به این مقوله نیز توجه و اهمیت داده شود. 
  
وی با اشاره به عضویت خود در کمیسیون سرمایه‌گذاری و بهبود فضای کسب و کار شورای شهر تبریز بیان کرد: در این کمیسیون با مسؤولان سرمایه‌گذاری شهرداری جلسات مختلفی در رابطه با پروژه‌های واگذار شده از طریق قرارداد بی او تی(BOT) از جمله پارک بزرگ آذربایجان با متراژ ۱۵۱ هکتار و یک‌هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری، پروژه آیسان و هشت بهشت برپا شده و سوالاتی در خصوص موانع راکد ماندن آنها و دلایل این موانع مطرح شد. 
  
عضو کمیسیون سرمایه‌گذاری و بهبود فضای کسب و کار شورای شهر تبریز اضافه کرد: در حال حاضر اقدام به رفع موانع در برخی پروژه‌های سرمایه‌گذاری مدنی و بی او تی(BOT) شده تا مجدداً این پروژه‌ها روی کار بیایند. 
  
وی خاطرنشان کرد: طبق مطالبه اعضای کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای تبریز از شهرداری ۱۰۰ جا با قابلیت واگذاری از طریق مدنی و بی او تی (BOT) به شورا معرفی شده که به مرور زمان مورد بررسی جهت سرمایه‌گذاری قرار خواهند گرفت. 
  
عضو شورای پنجم شهر تبریز، تشکیل کمیته عالی جذب سرمایه‌گذاری توسط شورای شهر را مورد اشاره قرار داد و گفت: در این کمیته اعضای شورا، شهردار تبریز به همراه یکی از معاونان و برخی از مقامات استانی عضو خواهند شد تا عملکرد جذب سرمایه‌گذاری در شهر را از طریق این کمیته رسانه‌ای کنیم و البته راهی برای ایجاد امنیت برای مردم در زمینه سرمایه‌گذاری در شهر نیز خواهد بود. 
  
وی افزود: با ایجاد کمیته عالی جذب سرمایه‌گذار، تشویق‌هایی از قبیل معافیت از پروانه و یا تخفیف عوارض و برخی بسته‌های حمایتی بانک‌ها در اعطای بانک و بهره‌مندی از تسهیلات بانکی را در نظر خواهیم گرفت تا علاوه بر چرخش اقتصادی شهر، رفع بیکاری و اشتغال‌زایی نیز ایجاد شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: