• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-20914-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

شهردار منطقه هشت خبر داد؛


آغاز کف سازی بازار تاریخی تبریز در بازار صادقیه

شهردار منطقه هشت تبریز از آغاز کف سازی بازار تاریخی تبریز در بازار صادقیه خبر داد .

 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی،  محبوب تیزپاز با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای ارتقاء کیفی معابر بازار تاریخی تبریز و پیرو سیاست های شهرداری تبریز مبنی بر آماده سازی بازار تاریخی تبریز برای رویداد ۲۰۱۸ ، پروژه کف سازی بازار صادقیه از روز گذشته آغاز شده و با جدیت ادامه دارد   .

 

وی افزود: با توجه به تردد بالای این مسیر در طول روز و فرصت اندک تا 2018، کلیه عملیات عمرانی و کف سازی مسیر با حداکثر توان و به صورت شبانه روزی انجام می شود .

 

شهردار منطقه هشت در ادامه از کف سازی راسته بازار جدید خبر داد و گفت: با توجه به اینکه در آستانه ی تبریز   ۲۰۱۸ قرار داریم ضروری است  کلیه معابر مهم و پرتردد بازار تاریخی تبریز کف سازی شود. سال گذشته در این راستا کفسازی بازار کفاشان به اتمام رسیده و طی روزهای اخیر کفسازی بازار حرمخانه و کف سازی بازار صادقیه آغاز شده است و در روزهای آتی با اجرائی کردن کفسازی راسته بازار جدید، اقدامات اساسی به طور گسترده در راستای ساماندهی بازار تبریز انجام می گیرد .


وی افزود: متاسفانه کف سازی اکثر معابر بازار تبریز با آسفالت انجام شده است که این نوع کف سازی موجب انتقال رطوبت کف به ستونها، طاقها و آسیب زدن بر بافت آجری بازار می‌شود و  هیچ همخوانی با ارزش تاریخی این مجموعه عظیم ندارد. مجموعه شهرداری و میراث فرهنگی، کف سازی و ساماندهی بازار تاریخی تبریز را اجرائی می‌کند و تا تبریز   ۲۰۱۸ این پروژه عظیم  تکمیل می‌شود .


تیز پا در بخش دیگر سخنان با اشاره به جنس سنگهای مورد استفاده در کف سازی بازار، اظهار کرد: در کف سازی بازار صادقیه تبریز از سنگ اسپراخون استفاده شده است و با توجه به بومی بودن این نوع سنگ، دارای مقاومت بالایی در برابر سرما و گرما است و همخوانی خوبی با بافت تاریخی بازار دارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: