• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-20814-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

اقتصاد مقاومتی باید به فرهنگ تبدیل شود

رئیس گروه برنامه و بودجه ریزی در امور تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه ی کشور گفت: اقتصاد مقاومتی باید به فرهنگ تبدیل شود.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمدرضا یوسفی در هفتاد و نهمین گردهمایی معاونان فرهنگی جهاد دانشگاهی و روسای مراکز و سازمان های تخصصی و فرهنگی در تبریز و با اشاره به رویکردهای این نهاد اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی از جمله رویکردهای جهاد دانشگاهی به شمار می رود که اتخاذ آن، مردم را در مقابل هجمه های بیگانگان و برخی عناصر  داخلی مجهز می کند.

وی با اشاره به ارتباط اقتصاد مقاومتی با فرهنگ افزود: فرهنگ به مجموعه ای از عقاید، باورها و آداب و رسوم مشترک میان مردم یک جامعه اشاره دارد و می توان با نهادینه کردن برخی ارزش ها، اقتصاد مقاومتی را به عنوان یک فرهنگ در میان مردم رواج داد.

وی با اشاره به بودجه ی بخش فرهنگی عنوان کرد: اعتبارات فرهنگی طبق لایحه ی بودجه نسبت به سال گذشته افزایش 16 درصدی داشته و با این که تنها 10 درصد ار اعتبارات به بخش فرهنگی اختصاص داده می شود، این میزان نیز مبلغ قابل توجهی است.

یوسفی عنوان کرد: مدیریت برنامه و منابع در سیستم ما به دست فراموشی سپرده شده است و تنها با مدیریت هزینه پیش می رویم و این در حالی است که مدیریت با برنامه ریزی معنا پیدا می کند.

وی افزود: طرح برنامه های پنج ساله ی میان مدت برای تعیین اهداف کلان و رفع نیازها و مشکلات به مراتب بهتر از برنامه های کوتاه مدت است که سبب اتلاف منابع می شود.

وی با اشاره به سیاست های کلان در برنامه ی ششم توسعه و نقش جهاد دانشگاهی در اجرایی کردن آن گفت: امور اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و همچنین امور علم، فناوری و نوآوری از جمله مباحث مورد توجه در برنامه ی ششم توسعه است که جهاد دانشگاهی نیز می تواند با ورود خود به این امور نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی، نشاط بخشی به خانواده ها، تقویت نهاد خانواده و جایگاه زن، ارائه ی الگوی زندوی ایرانی و اسلامی داشته باشد.

گفتنی است؛ هفتاد و نهمین گردهمایی معاونان فرهنگی جهاد دانشگاهی و روسای مراکز و سازمان های تخصصی و فرهنگی به میزبانی سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی در حال برگزاری است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: