• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-6584-5
  • خبرنگار : 1171
  • منبع خبر : ----

عضو هیات رییسه مجلس:

جهاد دانشگاهی، مولود مبارک انقلاب اسلامی است/ لزوم تخصیص 10 درصد اعتبارات متمرکز دولت به تبریز 2018

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد دانشگاهی، مولود مبارک انقلاب اسلامی است و در این مدت توانسته در اکثریت حوزه های فعالیت خود، موفق باشد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان شرقی، محمد حسین فرهنگی در هفتاد و نهمین گردهمایی معاونان فرهنگی جهاد دانشگاهی کشور با اشاره به برخی از مهم ترین ویژگی های یک مدیر کارآمد و توانمند در نظام اسلامی از دیدگاه بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی گفت: نظریه پردازی، بسیجی گری و توانایی رفع مشکلات در جامعه از مهم ترین ویژگی های مدیران این چنینی است.

 وی در ادامه با تبیین انواع مدیریت اشخاص در جمهوری اسلامی ایران گفت: برخی مدیران، مدیران مجری هستند و علی رغم عدم توانایی نظریه پردازی و طراحی، می توانند طرح و کار مورد نظر را در نهایت دقت انجام دهند.

 وی همچنین با بیان اینکه امام خمینی(ره)؛ هر سه ویژگی یک مدیر کارآمد و توانمند را داشتند، گفت: به عنوان مثال، توان بسیجی گری حضرت امام خمینی(ره)؛ زبانزد عام و خاص بود، بطوریکه ایشان می توانستند با یک کلام خود، میلیون ها انسان را بسیج کرده و بعد از انقلاب اسلامی، تئوری ولایت فقیه را به صورت عملی در نظام اسلامی پیاده سازی کنند.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی ، ایجاد برخی نهادها در کنار نهادهای رسمی کشور با هدف اعتلای فرهنگ انقلابی و اسلامی را یکی دیگر از ابتکارات امام خمینی(ره) دانست و تصریح کرد: به عنوان مثال، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار ارتش قهرمان و جهاد دانشگاهی در کنار نظام آموزش عالی و ... ایجاد شد تا سمت و سوی فرهنگی با محوریت اسلام و انقلاب در کشور افزایش یابد چرا که در آن برهه زمانی، نظام آموزشی کشور بر خلاف اقتضائات و اصول اسلامی پیش می رفت.

فرهنگی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی توانسته در حوزه های مختلف، رسالت اصلی خود را به درستی انجام دهد عنوان کرد: جهاد دانشگاهی، مولود مبارک انقلاب اسلامی است و باید در حوزه های مختلف و بخصوص حوزه فرهنگی، نقشی فراتر از نقش فعلی را ایفا کرده و در حوزه نظام آموزش عالی، موثرتر عمل کند.

 وی در ادامه سخنان خود با انتقاد شدید از عملکرد ناموفق دفاتر ارتباط صنعت و دانشگاه در مراکز دانشگاهی کشور تصریح کرد: جهاد دانشگاهی در مقایسه با  این دفاتر توانسته با امکانات و اعتبارات بسیار محدود، خوش بدرخشد.

 وی عنوان کرد: نظام آموزش عالی کشور، نیازمند شیوه های جدید و تفکرات انقلابی است که با تحقق این موضوع می توان افق های جدیدی را در این حوزه ترسیم کرد.

 نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس جهاد دانشگاهی کشور درخواست کرد که این سازمان در برخی پروژه های موثرتر، ورود کرده و نتایج آن را به اطلاع مقامات و مسئولان ارشد نظام از رهبرمعظم انقلاب گرفته تا سران سه قوه برساند.

فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به یکی از سفرهای رهبر انقلاب اسلامی به کردستان و بیانات ایشان مبنی بر اینکه مخالف ایجاد نظام پارلمانی در کشور نیستند تصریح کرد: در صورت تحقق این موضوع، بسیاری از سرخوردگی های رایج در کشور، کاهش یافته و دیگر کسی نگران امنیت شغلی خود نخواهد بود. دیگر برخی ها حتی در سطح روستاها به تسویه حساب شخصی و سیاسی روی نمی آورند.

  این مقام مسئول، تبریز 2018 را فرصتی تاریخی و بی نظیر برای توسعه و شکوفایی همه جانبه استان دانست و افزود: سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی با هماهنگی دستگاه های مسئول، نورپردازی ویژه خانه های تاریخی، ساختمان های مرتفع دستگاه های دولتی و همچنین غیر دولتی را آغاز کند و چهره زیباتری از تبریز عزیز را برای گردشگران کشورهای دیگر به نمایش بگذارد. انتظار دارم برای نورپردازی کوه عون بن علی نیز در روزهای اخیر، اقدام شود.

فرهنگی همچنین گفت: اگر جهاد دانشگاهی در این زمینه نیز موفق باشد استان های دیگر نیز می توانند فعالیت های مشابهی را آغاز کنند.

 وی با اشاره به یکی از جلسات مجمع نمایندگان استان با هیات دولت اظهار کرد: بر اساس مصوبه این جلسه؛ دستگاه های ملی می توانند 10 درصد از اعتبارات متمرکز خود را به تبریز 2018 اختصاص دهند و امیدواریم این موضوع در آینده نزدیک عملیاتی شود.

 وی همچنین از برگزاری چندین برنامه ملی و بین المللی ورزشی از سوی وزارت ور و جوانان و همچنین سلسله همایش های تخصصی توریسم درمانی توسط دانشگاه علوم پزشکی همزمان با رویداد فرهنگی- تاریخی تبریز 2018 خبر داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: