• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-6284-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو حمایت از تولید داخلی

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو توسعه تولید داخلی و توجه به اشتغال است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام محمد علی آل هاشم  در همایش ثبت ملی آجیل تبریز اظهار کرد: تحقق شعار امسال و اقتصاد مقاومتی و رسیدن به رشد اقتصادی مد نظر، با حمایت از تولید داخلی و توسعه تولید ملی و رفع موانع دست‌وپاگیر تولید واشتغال محقق می‌شود؛ بنابراین باید تلاش کنیم تا تولید داخلی در استان نهادینه و فرهنگ‌سازی شود.

وی افزایش تولید ملی را یکی از شاخص اصلی رشد اشتغال عنوان کرد وگفت: اگر تولید ملی در جامعه رشد پیدا کند قطعاً مشکل بیکاری در استان نیز مرتفع خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به حل مشکل اشتغال  در سایه رونق تولید، خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی در سایه داشتن مهارت و تولید اشتغال و نیز در سایه آموزش‌های مهارتی تحقق می‌یابد؛ همچنین اگر مشکل بیکاری مرتفع شود، استعدادهای جوانان شکوفا شده و سبب رونق اشتغال می شود.

 وی با بیان این‌که در حوزه آجیل و خشکبار، بحث تولید داخلی بسیار مهم وضروری است، افزود: باید صنعت آجیل و خشکبار تبریز، همانند سایر ظرفیت و پتانسیل‌ها در تبریز نمونه باشد و این را اعلام می‌کنیم که تمامی آجیل‌فروش‌های تبریز مایه افتخار برای کل کشور هستند که همین امر منجر شد آجیل تبریز به ثبت ملی برسد.

حجت‌السلام آل هاشم خاطرنشان کرد: ضروری است از تمامی فرصت‌های بین‌المللی که در ایجاد ثبت جهانی شدن آجیل تبریز نقش داشته، نهایت استفاده به عمل آید تا محصول آجیل و خشکبار به یک محصول جهانی تبدیل شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: