• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-18614-5
  • خبرنگار : 1177
  • منبع خبر : ----

گسترش تعامل دفتر وزارت امور خارجه و خانه مطبوعات آذربایجان‌شرقی


مسئول دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در منطقه شمال‌غرب کشور با اعضای هیئت مدیره و بازرسان خانه مطبوعات آذربایجان‌شرقی دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مسئول دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در منطقه شمال‌غرب کشور در دیدار با هیئت مدیره و بازرسان خانه مطبوعات آذربایجان‌شرقی با اشاره به اهمیت نقش و جایگاه رسانه‌ها در مناسبات و روابط بین‌الملل گفت: نقش مطبوعات و رسانه‌های استان به دلیل مرز مشترک با کشورهای شمال غرب اهمیتی بسیار دارد.
 
اسماعیل بابایی راغب، با تاکید بر این‌که مناسبات کشورهای جهان بر محور تعامل و رسانه استوار است، خاطرنشان کرد: علاقه‌مند ایجاد تعامل و ارتباط دو سویه میان دفتر استانی وزارت امور خارجه و مطبوعات استان به وسیله خانه مطبوعات هستیم.
 
وی با اشاره به دیدار اخیر گروه رسانه‌ای کشور جمهوری آذربایجان با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان گفت: برگزاری چنین دیدارهایی بسیار ارزشمند و با نتایج میان‌مدت و بلندمدت مطلوبی همراه است، در این راستا با توجه به دعوت انجام شده طی آن جلسه، آماده فراهم کردن زمینه لازم برای سفر هیأت رسانه‌ای مطبوعات استان به باکو نیز هستیم.
 
وی با بیان این‌که وزارت امور خارجه و وزار فرهنگ و ارشاد اسلامی تعامل بسیار نزدیکی در مسائل مختلف به ویژه در حوزه رسانه با یکدیگر دارند، گفت: با توجه به این‌که ویزای مطبوعاتی از حساسیت بسیار خاصی برخوردار است و صدور روادید برای خبرنگاران خارجی به وزارت ارشاد واگذار شده است.
 
بابایی با بیان این‌که ورود و خروج گروه‌های رسانه‌ای نیز با اعمال نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌شود، افزود: دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال‌غرب کشور نهایت تلاش و کوشش خود را برای بهترین استفاده از ظرفیت و قابلیت استان در راستای برنامه‌های فرهنگی و رسانه‌ای می‌کند.
 
مرتضی شفیعی، مدیر خانه مطبوعات آذربایجان شرقی در سخنانی با ارایه راهکارهایی در راستای تعامل حداکثری دفتر وزارت امور خارجه در شمال غرب کشور و خانه مطبوعات استان بیان کرد: خانه مطبوعات بنا به وظایف ذاتی و مطالبات جامعه رسانه‌ای استان از تمامی ظرفیت‌های لازم برای ارتقای شأن و جایگاه مطبوعات آذربایجان بهره خواهد جست.
 
وی با بیان این‌که فعالیت دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در تبریز فرصتی مغتنم برای برخی اقدامات فراملی در حوزه رسانه و مطبوعات استان محسوب می شود، گفت: همانگونه که هیئت‌ فرهنگی و هنری استان در فستیوال‌های مختلف بین‌المللی حضوری پررنگ دارند، می‌توان با اعزام گروه مختلف رسانه‌ای از استان به ارتقای کیفی مطبوعات استان کمک کرد.
 
شفیعی با تقدیر از تعامل و همکاری صمیمانه دفتر وزارت امور خارجه در شمال غرب کشور با خانه مطبوعات استان خاطرنشان کرد: خوشبخنانه سال گذشته بر اساس ارزیابی وزارت امورخارجه از ۲۸ دفاتر نمایندگی استانی، نمایندگی تبریز به عنوان بهترین و موفق‌ترین دفتر انتخاب شده است.
 
اسد فلاح، رییس هیئت مدیره خانه مطبوعات آذربایجان‌شرقی در سخنانی با ارایه گزارشی از فعالیت‌های سه ماهه دور جدید فعالیت خانه مطبوعات گفت: هم اکنون بیش از ۱۴۰ فعال رسانه‌ای شناسنامه‌دار عضو خانه مطبوعات هستند که بیش از ۸۰ نفر نیز در صف انتظار برای عضویت قرار دارند.
 
وی با اشاره به اهمیت نقش‌آفرینی رسانه‌های استان در رویداد تبریز ۲۰۱۸ افزود: انتظار داریم همانگونه که در جریان سفر گروه رسانه‌ای جمهوری آذربایجان شاهد بودیم، تمامی گروه‌های مطبوعاتی و رسانه‌ای خارجی که وارد استان می‌شوند، نشست تخصصی با خانه مطبوعات داشته باشند.
 
فلاح با تاکید بر این‌که خانه مطبوعات آماده تعامل حداکثری با دفتر وزارت امور خارجه در شمال غرب کشور است، گفت: برپایی نشست‌های مختلف تخصصی، برپایی همایش‌های مشترک منطقه‌ای و اعزام هیأت رسانه‌ای استان از تبریز به جمهوری آذربایجان می‌تواند آغازی برای تعاملات دیگر باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: