• دوشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-2790-5
  • خبرنگار : 1164
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس:

با ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران به سایت گردشگری جهان ملحق می‌شویم

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی گفت: به زودی شاهد جهانی شدن جنگل‌های ارسباران خواهیم بود و با ثبت جهانی این جنگل‌ها به سایت گردشگری جهان ملحق می‌شویم.
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌ شرقی، قلی اله قلی زاده در پنجمین جشنواره برداشت سماق در شهرستان هوراند که در روستای آقبراز این شهرستان برگزار شد، افزود: با توجه به بازبینی‌های به عمل آمده از نمایندگان یونسکو و ارسال پرونده جنگل‌های ارسباران به سازمان جهانی یونسکو انتظار داریم در آینده نزدیک شاهد ثبت جهانی و یک اتفاق تاریخی در منطقه باشیم. 

وی جنگل‌های بکر و دست نخورده ارسباران را یکی از نقاط گردشگری و زیبای کشور و حتی دنیا عنوان کرد و افزود: این جنگل‌ها که با مرکزیت کلیبر، خداآفرین و قسمتی نیز در ورزقان واقع شده، زیستگاه گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری نادر است.

اله قلی زاده گفت: بیش از 2400 گونه گیاهی و بیش از 215 گونه جانوری در ارسباران وجود دارد و این خود می‌تواند به جهانی شدن این جنگل‌ها قوت دهد و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد ثبت جهانی و جذب گردشگران خارجی و اقامت آن‌ها در این منطقه باشیم تا از این طریق علاوه بر ایجاد اشتغال، اقتصاد مقاومتی نیز محقق شود.

در ادامه این مراسم رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز خشکسالی و کم آبی را تهدیدی برای کشاورزان و باغات استان برشمرد و افزود: مصرف بهینه اب و خاک می تواند باعث رفع مشکلات در این خصوص باشد. 
  
کریم مهری افزود: برای گریز از بحران‌های زیست محیطی و خشکسالی باید در زمینه بهره‌وری وارد شده و تمام تلاش‌های خود را انجام دهیم؛ چرا که بهره‌وری در بخش‌های مختلف کشاورزی و دامی می تواند در بحران کم آبی، خشکسالی و تغیرات اقلیمی مثمر ثمر باشد و دولت نیز در این راستا به حمایت از بهره وران بخش کشاورزی و دامی کمک می‌کند. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: