• دوشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-11514-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

حوزه گردشگری برای ایجاد اشتغال بیشتر از گذشته در کشور مطرح است

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه صنعت گردشگری ظرفیتی بزرگ برای ایجاد اشتغال در کشور است، گفت: باید از ‌ظرفیت این بخش استفاده کرد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمد صادق پورمهدی در پنجمین دوره جشنواره سماق شهرستان هوراند که در روستای آقبراز برگزار شد، بیان کرد: تغییر اقلیم نشان‌دهنده این است که باید با طبیعت کنار بیاییم، در غیر این صورت طبیعت از ما انتقام خواهد گرفت و اگر امروز با بحران کم‌آبی مواجه هستیم در آینده به بحران‌های زیست‌محیطی دیگری دچار می‌شویم. 
  
وی با اشاره به اینکه حوزه گردشگری برای ایجاد اشتغال بیشتر از گذشته در کشور مطرح است، افزود: با توجه به اینکه آذربایجان شرقی میزبان گردشگران پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ خواهد بود این امر را بهانه‌ای قرار داده‌ایم تا ظرفیت‌های استان را معرفی کرده و از این طریق بتوانیم با جذب گردشگران برای جوانان بیکار اشتغال ایجاد کنیم. 
  
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: اقتصاددانان معتقدند که اگر تولید در خدمت بخش خدمات باشد به توسعه جامعه منجر می‌شود و پیش‌بینی می‌شود که روزی ۹۰ درصد اشتغال در بخش خدمات خواهد بود و اگر بتوانیم در بخش تولید به مردم خدماتی در خور شان آنها ارائه دهیم در حوزه گردشگری نیز مؤثر عمل خواهیم کرد. 
  
پورمهدی، رونق اقتصادی شهرستان هوراند را در گرو معرفی هر چه‌بهتر و بیشتر سماق ذکر کرد و گفت: معرفی چه‌بهتر محصول سماق بسیار مؤثرتر از توسعه هکتارها باغات با وجود کم‌آبی است در حالی که اگر با معرفی سماق بتوانیم گردشگران را به این شهرستان جذب کنیم قطعاً در رونق اقتصادی منطقه نیز تأثیرگذار خواهیم بود. 
  
وی با بیان اینکه شهرستان هوراند به‌عنوان قطب تولید سماق کشور باید به دنیا معرفی شود، ابراز داشت: خوشبختانه سماق شهرستان هوراند نه‌تنها در کشور بلکه پا به عرصه بین‌المللی گذاشته و معرفی می‌شود و برندسازی محصول سماق در جهت آشنایی مردم سایر کشورها نیاز به همت مضاعف در معرفی این محصول دارد به‌طوری‌که در اروپا کسانی هستند که به سماق هوراند علاقه دارند و مشتری هستند. 
  
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی معرفی سایر محصولات تولیدی شهرستان هوراند را در کنار سماق جهت جذب گردشگران ضروری دانست و تصریح کرد: زمانی می‌توانیم به اهداف جذب گردشگر و ایجاد اشتغال دست‌یابیم که دولت و ملت همدل و همگام باشند به‌طور مثال نخبگان و فارغ‌التحصیلان توان این را دارند که با استفاده از دانش و علم روز و ظرفیت‌ها سماق هوراند را بیشتر معرفی کنند. 
  
پورمهدی با تأکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی و خدماتی در معرفی سماق هوراند در جوامع بین‌المللی نیز نقش مؤثری دارند، خاطرنشان کرد: متولی اصلی برندسازی سماق شهرستان هوراند اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی است و انتظار داریم که میراث فرهنگی همانند جشنواره کباب بناب به بحث سماق هوراند نیز وارد عمل شود و آن‌وقت می‌توانیم بخشی از گردشگران تبریز ۲۰۱۸ را به سمت هوراند و سایر شهرستان‌های منطقه ارسباران هدایت کنیم. 
  
وی بر ایجاد صنایع تبدیلی در کنار تولید محصول منحصربه‌فرد سماق در شهرستان هوراند تأکید کرد و یادآور شد: اگر مردم منطقه هوراند همت کرده و کشت سماق را در کنار معرفی آن توسعه دهند ما نیز به‌نوبه خود در ایجاد نمایشگاه برای آشنایی هر چه بیشتر در خدمت مردم این منطقه خواهیم بود. 
  
مردانیان فرماندار هوراند نیز در این مراسم شناسایی بیشتر محصول سماق و جذب سرمایه گذار در این زمینه را هدف این جشنواره عنوان کرد. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: