• یکشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-11014-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

سرپرست شهرداری تبریز عنوان کرد

محورهای پنج‌گانه، بستر بهره‌برداری ایده‌آل از ظرفیت‌های گردشگری شهر


سرپرست شهرداری تبریز گفت: محورهای پنج‌گانه گردشگری شهر، بهترین بستر برای بهره‌گیری ایده‌آل از ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی شهر است. 
  
به گزارش ایسنا،  منطقه آذربایجان شرقی، محمدحسین اسحقی در بازدید از برنامه‌‌های گردشگری مرکز شهر با بیان این مطلب اظهار داشت: علی‌رغم برخورداری شهر تبریز از مزیت‌های مهم تاریخی و فرهنگی، سردرگمی گردشگران و نبود نقشه منسجم برای حضور موثر در مراکز گردشگری شهر، همواره از معضلات نامحسوس شهر تبریز بوده است. 
  
وی اضافه کرد: تدوین مسیرهای گردشگری، از ایده‌های موثری و کم‌هزینه‌ای است که موجب انسجام فرآیند گردشگری شهر با محوریت بازار تاریخی تبریز خواهد شد. 
  
سرپرست شهرداری تبریز ادامه داد: با توجه به فرصت اندک تا موعد تبریز 2018، طبیعی است که امکان خلق جاذبه‌های جدید گردشگری میسر نیست؛ بنابراین باید تلاش کنیم داشته‌های خود را در بهترین ساختار ممکن به گردشگران عرضه کنیم. 
  
اسحقی یادآور شد: مبنای مسیرهای گردشگری شهر تبریز، هدایت مسافران در مسیر گردشگری و افزایش مدت زمان حضور گردشگر در شهر است؛ در این مسیر، موزه‌ها، خانه‌های تاریخی، مساجد و کلیساهای تاریخی، میدان صاحب‌آباد، بازار، درب‌های تاریخی و بوستان‌های بافت مرکزی شهر، در قالب یک بسته متمرکز، در دسترس استفاده موثر گردشگران خواهد بود. 
  
سرپرست شهرداری تبریز، تقویت برنامه‌های خدماتی، بازنگری در برخی مسیرها، نوسازی تابلوهای ترافیکی، نصب علایم راهنمایی، طرح‌های زیباسازی و نورپردازی، حذف زواید و اجرای کف‌سازی‌ را از اهم اقدامات شهرداری در پنج مسیر گردشگری خواند. 
  
گفتنی است نخستین محور این پروژه گردشگری عبارت است از «چهار‌راه‌شهید‌بهشتی، موزه‌عصرسنگی،رهلی‌بازار،درب‌خیابان،برج‌یانقین،میدان‌دانشسرا، درب‌باغمیشه، کوچه‌حرم‌خانه، بازار کفاشان و بازار‌بزرگ‌تبریز» که در مجاورت محور دوم «درب‌گجیل، باغ‌گلستان، خانه‌کمپانی‌ها، مغازه‌های‌سنگی، درب‌مهادمهین، ارگ‌علیشاه، مصلای‌تبریز، خیابان‌فرودسی، مسجد‌استادشاگرد، بازار تربیت، مسجد‌قزلی، بازار گرجی‌لر و بازار بزرگ‌تربیت» واقع شده است . 
  
محورسوم شامل«کلیسای‌ارامنه،سرکیس،آوانجلیکا،ارگ‌علیشاه،مصلا،درب‌نوبر، عمارت‌شهرداری، بازار‌کره‌نی‌خانه، مسجدشهدا، بازار امیر و بازار تاریخی شهر» است که بخش‌هایی از آن با محور سوم، شامل «بنای‌اسناد‌ملی، میراث‌فرهنگی‌و‌گردشگری، خانه‌صدر، خانه‌ختایی‌ها، خانه‌علی‌مسیو، خانه‌شهردار، دانشکده‌هنر و معماری، خانه‌نیکدل، خانه‌سلمانی، خانه‌حیدرزاده،عمارت‌شهرداری،درب‌نوبر، حمام‌نوبر،بازارتربیت، بازار شیشه‌گرخانه، میدان‌نماز، خانه‌مشروطه، خانه‌کلکته‌چی، مسجدجامع‌تبریز و بازار بزرگ » مرتبط است . 
  
نجمین مسیر گردشگری نیز شامل «خانه‌پروین‌اعتصامی،موزه‌قاجار،مجموعه‌مقبره‌الشعرا، پارک‌قائم‌مقام، خانه‌شربت‌اوغلی، درب‌باغمیشه، کارگاه‌سفال‌استاد‌قابچی، خانه‌ثقه‌الاسلام، مسجد‌صاحب‌‌الامر، مجموعه میدان‌صاحب‌آباد، بازارشتربان، درب‌شتربان و بازار بزرگ‌تبریز» است .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: