• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 965-3085-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

استاد حوزه و دانشگاه:

امروزه دشمن به تجمع‌های معنوی حساسیت دارد

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه، امروز دشمن نسبت به تجمع‌های معنوی مردم حساسیت دارد، گفت: ایران و مردم این سرزمین، سلاحی از روح معنویت، روح ایثار و روح از خود گذشتگی دارند و دشمن نیز به این موضوع واقف بوده و نسبت به آن حساسیت دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام جلال جابریان در چهارمین همایش کشوری آزادگان موصل ۲ با اشاره به اینکه آذربایجان‌شرقی، خطه‌ی سختی و دلاوری است، اظهار کرد: این همایش در اولین سال در مشهد و سپس به ترتیب در استان‌های خوزستان، اصفهان و شهر تبریز برگزار شده است، باید اعتراف کنیم که همایش تبریز زیارت جامعه‌ای بود و تنوع ایده‌ها و انسجام بین مسئولان جای تقدیر دارد.

وی ادامه داد: ایده‌هایی در این همایش مطرح شد که استان بعدی را با یک چالش مواجه می‌کند، چرا که آذربایجان‌شرقی در میربانی آزادگان عملیات خیبر، سنگ تمام گذاشت.

وی افزود: امید است که این جرقه و روزنه‌ی نوری باشد برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این همایش‌ها؛ تلفیق بین ماده و معنا و عالم ناسوت، کاری بس سخت و هنرمندانه است که بتوان زمنن را به آسمان متصل کرد و این هنر آذری‌هاست که امرور این محفل را پر از معنویت کردند.

حجت‌الاسلام جابریان خاطرنشان کرد: این همایش در حقیقت انرژی مثبت بسیار قوی بود و آزادگان از شهرهای مختلفی در این محفل گردهم آمده‌اند، به نظر می‌رسد که می‌ارزید برای حضور در این اجتماع عظیم که سراسر آن انرژی مثبت و معنویت بود، سینه‌خیز عازم می‌شدیم.

وی گفت: زمانی که سردار هادی کج‌باف، از خطه‌ی خوزستان در جبهه‌ی مقاومت شهید شد و سرش را از تنش جدا کرده و بدنش را به صلیب کشیدند، داعش در مقابل تحویل جسد او درخواست پول کرد که همسر این شهید بزرگ بر این امر راضی نشد و رضایت خداوند را رضایت خود قرار داد.

این آزاده‌ی  عملیات خیبر با اشاره به اخلاق و منش شهید کج‌باف، خاطرنشان کرد: اینان مردان خدا، مردان بی‌ادعا و مردان اخلاصند که همچون دریایی پرگهر اما آرام هستند؛ نیروهای سوری‌ به شکل بسیجی‌های خودمان در سه تیپ تحت فرمان شهید کج‌باف هدایت می‌شدند، جنگ در سوریه سخت‌تر از عراق است، چرا که هم باید جنگید و هم باید فرهنگ اسلامی را منتقل کرد، این شهید تمامی این فعالیت‌ها را انجام می‌داد و درنهایت نیز به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

وی با اشاره به گفته‌ی شیخ صالح، روحانی یمنی، بیان کرد: این روحانی در وصف انقلاب اسلامی ایران گفت که "ما اهل‌بیت(ع) را نمی‌شناختیم، ما از انقلاب اسلامی ایران اهل‌بیت(ع) را شناختیم.

وی ادامه داد: از داعشیان دستگیر شده سوال شد که چرا محاربه می‌کنید؟ یکی از آنان پاسخ داد که ما چهار سال پیش در اردن، طی دوسال توسط فرماندهان آمریکایی و اسراییلی آموزش دیده‌ایم فقط برای اسقاط جمهوری اسلامی ایران، همچنین آمریکا می‌خواست ایران را محک بزند که برخورد او با داعش چگونه است؟ آیا هنوز هم جوانان ایران روحیه‌ی ایثار و شهادت را دارند یا خیر!

حجت‌الاسلام جابریان در این خصوص افزود: همه دیدند که چگونه برای دفاع در مقابل هجمه‌های دشمن، از جای جای این کشور جوانانی جان بر کف، جوانانی که در روی زمین زندگی می‌کردند اما ارواحشان با شهدا پیوند خورده بود، چگونه به کمک جبهه‌ی مقاومت شتافتند؛ محک دوم، استکبار را سر جایش نشاند و امروز کار به جایی رسیده که در عراق از مرز شلمچه تا بغداد، تصاویر رهبر انقلاب را زده‌اند.

وی بیان کرد: از برکت ایثار رزمندگان ایرانی، کار به جایی رسیده که شهدای عراق عکس رهبر معظم انقلاب و آیت‌الله‌ سیستانی را کنار پیکر شهید می‌گذارند؛ فرهنگ ایثار و شهادت توانست ایران اسلامی را بین ملت‌های همسایه بشناساند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: