• شنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-6687-5
  • خبرنگار : 1177
  • منبع خبر : ----

راه اندازی "گردشگری مشروطه" در تبریز

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از راه اندازی گردشگری مشروطه در تبریز خبر داد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، مرتضی آبدار در آیین بزرگداشت انقلاب مشروطیت در خانه مشروطه تبریز در خصوص برنامه‌های این اداره کل برای حفظ و یادآوری انقلاب مشروطیت، گفت:  با توجه به اینکه تبریز خاستگاه این انقلاب و یگانه سنگر مقابله با دشمنان بود، ثبت ملی نهضت مشروطیت ایران به مرکزیت تبریز در دستور کار قرار دارد. 
  
وی با تاکید بر توسعه‌ی موزه‌داری مشروطیت در تبریز، خاطرنشان کرد: دو موزه فعال خانه مشروطه و خانه علی مسیو از موزه‌های دوره مشروطه به شمار می‌آیند که نیازمند ایجاد شبکه مدیریت واحد و یک کتابخانه تخصصی در جهت راه اندازی مرکز پژوهش مشروطیت هستند. 
  
وی همچنین جمع آوری و مرمت آثار تاریخی باقی مانده از دوران مشروطیت در تبریز را با هدف حفاظت آنان از دیگر را از برنامه‌های اداره‌کل میراث فرهنگی استان عنوان کرد و از برگزاری همایش بین المللی مشروطه در سال 97 خبر داد. 
  
آبدار، در بخشی از سخنان خود با اشاره به همزمان بودن جشن سالگرد مشروطیت ایران و مراسم تحلیف رئیس جمهور ایران، خاطرنشان کرد: آیین سوگند رئیس جمهور منتخب مردم، در حقیقت ثمره‌ی خون شهدای مشروطیت است که ایران استعمار زده را به ایرانی آباد و آزاد تبدیل کرد. 
  
گفتنی است، آیین بزرگداشت انقلاب مشروطه، همزمان با یکصد و یازدهمین سالروز صدور فرمان مشروطیت در خانه مشروطه تبریز برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: