• جمعه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-6087-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

نویسنده و نقاش کتاب "تبریزیم"

محور اصلی کتاب تبریزیم، بازار تبریز است


نویسنده و نقاش کتاب "تبریزیم" با تاکید بر اینکه محور اصلی کتاب تبریزیم، بازار تبریز است، گفت: این کتاب به همراه روایت‌ها و نقاشی‌ها، در کتاب‌فروشی‌های معتبر عرضه می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، آزیتا وحدت دوست در آیین رونمایی از کتاب تبریزیم، اظهار کرد: در این جامعه هنرمند بودن سختی‌هایی را به همراه دارد، چرا که از دید بسیاری افراد، فعالیت‌های هنری و همچنین فعالیت‌هایی چون حمایت از محیط زیست، مسئله‌ا‌ی لوکس هستند.

وی با بیان انگیزه‌ی خود در نوشتن این کتاب و اینکه چرا نام آن را تبریزیم انتخاب کرده و محور اصلی را نیز بازار تبریز قرار داده است، خاطرنشان کرد: پدر بنده فردی بازاری بود و کودکی من نیز با تمام خاطراتش در بازار تبریز گذشت، در خانه‌ی ما هرگز صحبت از بازار پایانی نداشت، از این رو بازار تبریز از همان دوران کودکی در ذهن من جایگاه ویژه‌ای برای خود باز کرده بود.

وحدت دوست با اشاره به اینکه در گذشته‌ها بازار تبریز رطوبت داشته و امروزه بازسازی شده است، افزود: پدرم در جریان کارش به بیماری روماتیسم مبتلا شد و نتوانست کارش را در بازار ادامه دهد، اما هرگز ارتباط من با بازار تبریز قطع نشد.

وی با اشاره به ویژگی‌ها و شاخصه‌های بازار تبریز، متذکر شد: در حین گردش در بازار تبریز، به یکی از دالان‌ها سرک کشیدم و این احساس به قدری ناب بود که گویی به سالیان دور سفر کرده باشم؛ برای نقاشی کتاب تبریزیم نیز به مدت دو سال بازار تبریز را قدم به قدم گشته‌ام.

وی با تاکید بر اینکه آرامش و امنیت موجود در بازار تبریز را در هیچ کجای این شهر ندیده‌ام، یادآور شد: در این کتاب با کشیدن نقاشی‌های قدیمی، در حقیقت خود را به چالش کشیده‌ام تا گذشته را به تصویر بکشم و در این مسیر دریافتم که زندگی گذشتگان را بیشتر می‌پسندم.

نویسنده ونقاش کتاب "تبریزیم" با اشاره به اینکه این کتاب، تجربه‌ی اول من بود، گفت: این کتاب زحمات بسیاری برده و برخی اساتید و دوستان نیز در این مسیر کمک‌های فراوانی کردند تا به نتیجه برسد، از مادرم نیز قدردانم، چرا که هنرم را مدیون وجود پاک او هستم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: