• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 962-21185-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

جشن ملی، شادی و غرور/

حال و هوای انتخابات در شهرستان شبستر


دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی نفس های آخر خودش را می کشد، شور انتخاباتی خاصی در آذربایجان شرقی و شهرستان شبستر حاکم شده و انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر با حضور اکثریت مردم و به‌صورت باشکوه و پرشوردر حال  برگزاری است.
 
به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان شرقی مردم  شهرستان شبستر  نیز  دوباره آمده اند تا باردیگر حماسه‌ی بزرگی را به نام ملت ایران رقم بزنند  و انتخابات پرشور دیگری بر صفحه انقلاب اسلامی باقی‌ بماند، به همین منظور خبرنگار ایسنا گپ و گفتی را با قشر مختلف شهرستان شبستر که در پای صندوق های رای حاضر شده اند آغاز کرده و در یکی از مساجد شهرستان شبستر پای صحبت های مردم می نشیند که در با حضور خودشان در انتخابات،  سرنوشت اجتماعی کشور را تعیین می کنند.
 
اقتدار و وحدت ملی در گرو شرکت در انتخابات است
یک پیرزن 90 ساله  در این میان  توجه مرا به  خود جلب می کند در خصوص اهمیت شرکت در انتخابات می گوید: دشمنان همواره سعی می کنند بین ما تفرقه ایجاد کنند ولی ما با شرکت در انتخابات دشمنان را مایوس می کنیم.
 
وی ادامه می دهد: آمده ام از دینم و کشورم دفاع کنم چراکه یک رای من در سرنوشت کشور موثر است.
این پیر زن شبستری  با بیان اینکه اقتدار ملی و وحدت ملی در گرو شرکت در انتخابات است، تصریح کرد: شرکت کردن در انتخابات برای سربلندی و اقتدار کشور مهم است، انتخابات نماد حرکت اسلامی ما است، انتخابات هدیه اسلام به کشور ما است و من نیز با حضور خودم در پای صندوق رای بار دیگر حماسه ای را به نام ملت ایران رقم بزنیم.

سرنوشت کشور برخاسته از رای و آراء من است

ندیری یکی از شهروند شبستری است که در خصوص اهمیت شرکت در انتخابات اظهار می کند: از اینکه در انتخابات شرکت کرده ام خیلی خوشحالم که توانسته ام در سرنوشت آینده کشور دخیل شوم.
وی ادامه می دهد: شرکت در انتخابات حق و تکلیف من است به دلیل اینکه به وسیله رای من سرنوشت آینده جامعه و خانواده ام را می سازم.
این شهروند شبستری در پاسخ به سوالی مبنی براینکه چرادر انتخابات شرکت کرده است، می افزاید: آمده ام نشان دهم که در مقابل  تهدید های دشمنان  ایستادگی کنم.  
شور و هیجان بین جوانان در پای صندوق های رای بیشتر به چشم می خورد به گونه ای که آنها با در دست داشتن شناسنامه خود و ایستادن در کنارصف انتخاباتی سعی در تعیین سرنوشت خود دارند.
 
  یکی از این رای اولی ها شهرستان شبستر  که دقایقی قبل رای خود را به صندوق انداخته  در این باره می گوید: برای رسیدن این جمعه و شروع انتخابات لحظه شماری می کردم و می خواهم در تعیین سرنوشت کشور سهیم باشم چراکه  یکی از بهترین حس هایی که تاکنون تجربه کرده ام حس اثرگذاری در آینده کشور و شهر است.

این جوان شبستری در خصوص حس خود جهت شرکت در انتخابات  ادامه می دهد: خیلی خوشحالم که می توانم در انتخابات شرکت کنم، احساس می کنم در جامعه دارای ارزش هستم و می توانم میزان شعور سیاسی خود را بسنجم  قطعا  کسی که به خواسته هایم نزدیک تراست انتخاب می کنم.
 
با حضور در صحنه انتخابات شاهد حماسه آفرینی کشورم می شوم
دختر بچه ای کوچکی که همراه مادرش به مسجد محل رای گیری شهرستان شبستر  آمده  اظها رمی کند : با اینکه به سن قانونی نرسیده ام ولی با حضور در این صحنه شاهد حماسه آفرینی کشورم می شوم و برای تصمیم گیری در سرنوشت کشورم آمادگی لازم را پیدا می کنم.
 
مادر وی با اشاره به دلیل  شرکت خود در انتخابات می گوید: به احترام خون شهدا و برای حفظ کشور و انقلاب اسلامی در انتخابات شرکت کردم.
  
 
یکی از ملی پوشان جانبازان دو و میدانی که دقایقی قبل رای خود را پای صندوق های رای انداخت، در خصوص اهمیت انتخابات اظهار می کند: علیرغم حال وخیمی که داشتم برای خودم  وظیفه دانستم تا در تعیین سرنوشت کشورم دخیل باشم.
 
پیرمندی همراه با همسرش با خستگی ناشی از دوری مسافت در سالن رأی گیری، برگه های رأی را در صندوق می اندازند وقتی پای صحبت این دو می نشینم با بیان اینکه حضور حداکثری مردم تداوم راه شهدا است ادامه می دهند: قبل از بیدار شدن فرزندانمان آمده ایم تا رای دهیم و گرچه توانایی راه رفتن را به خاطر انواع مریضی از دست داده ایم اما شرکت در انتخابات حق ما است و ما در ساعات اولیه در شعبه حاضر شده ایم.
 
برای توسعه و آبادی کشور در انتخابات شرکت کرده ام
در سویی دیگر از حیاط مسجد   به عروس و دامادی برمی خورم وقتی هدف از حضورشان را در انتخابات می پرسم، می گویند: گرچه مشکلات عدیده ای وجود دارد اما بازهم برای اینکه سرنوشت کشور به سوی آبادی و توسعه سوق یابد در انتخابات شرکت کرده ایم.
 
این زوج جوان با بیان اینکه جوانان طیف وسیعی از جمعیت کشور را در برمی گیرند،  ادامه می دهند:  شرکت در انتخابات نشان دهنده اهمیت  قائل شدن به کشور است، شرکت در انتخابات یک اقدام ملی و مدنی بزرگ است در حقیقت در انتخاب و راهبردی کشورمان سهیم هستیم .
 
این زوج جوان همچنین از جوانان خواستار می شود: تمامی جوانان باید در انتخابات حضور پیدا کنند چراکه سرنوشت خودشان  و آیندگانشان در انتخابات تعیین می شود.
 
 
مردم ایران بار دیگر به فرمان رهبر انقلاب لبیک گفته اند و پای صندوق های رای آمده اند تا اقتدار این نظام را به جهانیان نشان دهند، مردمی که همواره در صحنه حاضرند و برای سرنوشت کشورشان آزادانه تصمیم می گیرند، مردمی که با حضور خود دسیسه دشمنان را خنثی می کنند.
               

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: