• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 962-20385-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

/جشن ملی، شادی و سرور/

گزارش ایسنا از حال هوای انتخابات در ورزقان

باز هم نسیم شور و غرور از راه رسید و مردم آمده‌اند تا حماسه بی آفرینند، دسته دسته مردم از کوچه و بازار شهرستان ورزقان به سمت شعبه‌های اخذ رای راهی شده و حماسه‌ی حضور را در رسانه‌های مختلف منعکس می‌کنند. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، شور و شوق عجیبی در شهرستان ورزقان به وجود آمده و مردم همانند ایام الله 22 بهمن، حضور پرشوری دارند و در صف‌های بلند انتظار می‌کشند تا آرای خود را به صندوق انداخته و باری دیگر به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران "آری" بگویند. 
  
تمامی این صحنه‌ها یادآور دوران پیروزی انقلاب اسلامی است و می‌نمایاند که مردم ما همواره بابصیرت بوده و در صحنه‌های حساس به دفاع از دستاوردها و آرمان‌های انقلاب پرداخته‌اند، اینبار نیز مردم نه با سلاح‌های جنگی هشت سال دفاع مقدس بلکه با مهر انگشتانشان در صحنه‌ی دفاع حاضر شده‌اند. 
  
تا آخرین قطره‌ی خون، پای آرمان‌های انقلاب و رهبری خواهیم ماند 
آقای پورمهدی 32 ساله، یکی از شهروندان ورزقانی است که با شور و شوق تمام رای خود را در صندوق انداخته است، وی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: آمده‌ام تا بگویم که پشتیبان کشور و نظام جمهوزی اسلامی هستیم و تا آخرین قطره‌ی خون، پای آرمان‌های انقلاب و رهبری خواهیم ماند. 
  
وی اضافه کرد: مردم ورزقان پرشورتر از دوره‌های گذشته در انتخابات مشارکت کرده‌اند و از لحظه‌ی آغاز رأی گیری نیز در شعبه‌های اخذ رای حاضر شده‌اند تا آرای خود را در صندوق‌ها بیاندازند، مردم ما هموراه در صحنه‌های مختلف حضور حداکثری خود را به نمایش گذاشته و در این دوره از انتخابات نیز بی‌تردید حماسه‌ای دیگر می‌آفرینند. 
  
وی با بیان اینکه در تمامی صحنه‌های سیاسی کشور، از انتخابات گرفته تا راه‌پیمایی‌ها و... حضور داشته‌ام، تاکید کرد: در دفاع از آرمان‌های انقلاب و رهبری تا پای جان خواهم ایستاد و هموراه از حق رای خود استفاده خواهم کرد. 
  
پورمهدی ضمن گلایه از برخی از افراد که برای شرکت در انتخابات انگیزه‌ای ندارند، تاکید کرد: در برخی از موراد دیده‌ام که افرادی مدعی دفاع از حق و حقوق خویش هستند، اما برای حضور در چنین صحنه‌ای احساس مسئولیت نمی‌کنند، در حالی که انتخابات مصداق بارز استفاده از نظرات مردم بوده و حق مردم است؛ پس مردم باید از این حق استفاده کنند. 
  
حضور مردم پای صندوق‌های رای، لبیک گویی به فرمایشات مقام معظم رهبری است 
خانم هدایتی بانویی 25 ساله‌ی ورزقانی نیز در میانه‌ی صف رای گیری به انتظار ایستاده است، او در گفت‌وگو با ایسنا در مورد علل حضورش اظهار کرد: حضور مردم پای صندوق‌های رای در حقیقت لبیک گویی به فرمایشات مقام معظم رهبری بوده و ایشان بر حضور حداکثری مردم تاکیدات ویزه‌ای دارند، از این رو ما مردم ولایتمدار باید با حضور خود این پیام را به دنیا مخابره کنیم که تا پای جان در دفاع از انقلاب ایستاده‌ایم. 
  
وی با تاکید بر اینکه مردم سالاری دینی در کشور ما حاکم است، افزود: بسیار از این بابت احساس خرسندی می‌کنم که در کشوری اسلامی و مردم سالار زندگی‌ می‌کنم، این نعمت پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران محقق شده و ما باید با حضور حداکثری خود نشان دهیم که قدر این نعمت را می‌دانیم. 
  
تصمیم گیری برای کشور اسلامی‌ ما مصداق بارز حق‌الناس است 
آقای میرباقری جوان 26 ساله‌ی وزرقانی که رای خود را به صندوق انداخته نیز با بیان اینکه آرای مردم، حق‌الناس است، یادآور شد: حق‌الناس صرفا در اموال و دارایی مردم خلاصه نمی‌شود، تصمیم گیری برای کشور اسلامی‌ ما مصداق بارز حق‌الناس بوده و تک تک مردم باید در این راستا احساس وظیفه کرده و در صحنه حاضر شوند. 
  
وی تاکید کرد: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مشت محکمی بر صورت یاوه‌گویان بوده و در حقیقت پاسخی دندان شکن به مستکبران جهان است که خیالات خام در ذهن‌شان می‌پرورانند؛ پس از اتمام انتخابات نیز پیروز اصلی انتخابات مردم خواهند بود که دوباره مهر تایید نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را با اثر انگشت خود بر روی برگه‌های رای می‌زنند. 
  
وی اضافه کرد: مردم ما آگاه و با بصیر بوده و همواره در صحنه‌های حساس حضور خود را به نمایش گذاشته‌اند، انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر نیز به اینکه از درجه‌ اهمیت متفاوتی برخوردارند اما هر دو مهم بوده و به واسطه‌ی ان امور شهر و کشورمان را به افراد منتخب واگذار می‌کنیم که حضور حداکثری مردم نتایج بهتری را می‌تواند در پی داشته باشد. 
  
حضور مردم ورزقان در این دوره از انتخابات بسیار پرشور است 
آقای بایرامی نیز که با شور و شوق تمام در صف رای گیری ایستاده است، با اشاره به استقبال گسترده‌ی مردم ورزقان از انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر، بیان کرد: شکر خدا در این دوره نیز مردم ورزقان حضور حداکثری خود را به نمایش گذاشته‌اند، حضور مردم ورزقان در این دوره از انتخابات بسیار پرشور بوده و احساس می‌کنم که مردم به نقش موثر خود در انتخابات بیشتر واقف شده‌اند. 
  
وی خاطرنشان کرد: آمده‌ایم تا بگوییم که همواره پشتیبان انقلاب و رهبری بوده و هیچوقت از آرمان‌ها و ارزش‌هایمان دست نمی‌کشیم، برای پیروزی و صیانت از این انقلاب، جوانان زیادی جان خود را نثار کرده‌اند، آمده‌ایم تا بگوییم که پاسدار خون شهدا هستیم. 
  
گفتنی است، انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شورای شهر و روستا، همزمان با سراسر کشور در شهرستان ورزقان نیز راس ساعت هشت صبح آغاز شده و تاکنون نیز شعب اخذ رای میزبان حضور پرشور و مستمر مردم ورزقان بوده‌اند؛ این صحنه‌ها همه و همه یک شعار را تداعی می‌کنند که "مردم غیور ایران، قدر انقلاب اسلامی ایران را دانسته و تا پای جان از آرمان‌های آن دفاع خواهند کرد".  
گزارش از مهری هاشم‌زاده خبرنگار ایسنا در آذربایجان‌شرقی

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: