• دوشنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-9514-5
  • خبرنگار : 1181
  • منبع خبر : ----

افزایش پروازهای فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز در تعطیلات نوروز


مدیر کل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی از افزایش پروازها و مسافران در فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی در ایام تعطیلات نوروزی خبر داد. 
  
مصطفی صفایی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، با تاکید بر افزایش 17 درصدی پروازهای داخلی و خارجی در فرودگاه شهید مدنی در ایام تعطیلات آغاز سال جدید، یاد آور شد: از 25 اسفند 95 تا 15 فروردین سال جاری حدود 1000 پرواز انجام شد که از این میان 640 پرواز داخلی و 360 پرواز خارجی را می‌توان نام برد. 
  
وی هم‌چنین با اشاره به افزایش آمار تعداد مسافران جابه‌جا شده در این فرودگاه خاطرنشان کرد: حدود 120 هزار نفر از طریق فرودگاه شهید مدنی تبریز در این ایام جابه‌جا شدند که نسبت به سال گذشته شاهد افزایش 16 درصدی مسافران بوده‌ایم. 
  
وی میزان بار جابه‌جا شده در این روزها را یک میلیون و 250 هزار کیلوگرم عنوان کرد که افزایش سه درصدی نسبت به سال گذشته داشته‌است. 
  
مدیر کل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی با اشاره به راه‌اندازی مسیر پروازخارجی در فرودگاه شهید مدنی تبریز، گفت: پرواز تبریز- دبی از جمله مسیرهای جدیدی بود که 10 پرواز در این ایام به خود اختصاص داد. 


وی وجود باند تمام بتنی در فرودگاد شهید مدنی تبریز را امکان بسیار خوبی برای افزایش پروازها در آینده دانست و از آمادگی این فرودگاه برای انجام هرگونه پرواز خبر داد. 
  
وی با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2018 از سوی سازمان همکاری کشورهای اسلامی، تاکید کرد: در تلاشیم تا اواسط سال 2018 پارکینگ هواپیمایی فرودگاه را توسعه و به بهره‌برداری برسانیم. 
  
صفایی در خصوص احداث ترمینال بین‌المللی فرودگاه شهید مدنی تبریز گفت: با سرمایه‌گذاران ایتالیایی و آلمانی برای احداث ترمینال بین‌المللی فرودگاه شهید مدنی تبریز به مساحت 20 هزار متر مربع در حال مذاکره هستیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: