• دوشنبه ۲ اسفند ماه، ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9512-614-5
  • خبرنگار : 1181
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز:

بازار تبریز برای میزبانی از گردشگران، نیاز به بازنگری دارد

رئیس سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز با تاکید بر اهمیت همگرایی و مشارکت افراد و دستگاه‌ها برای تحقق اهداف تبریز 2018 گفت: باید از کارها و برنامه‌های جزیره‌ای دوری شود؛ به طوری که گاهی عدم همکاری و یا موازی‌کاری روند اجرای برنامه‌ها را با مشکل مواجه می‌کند.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، رضا خلیلی در آیین تجلیل از راهنمایان افتخاری و فعالان گردشگری با تاکید بر مشارکت و حمایت مردم از برنامه‌های تبریز 2018 یادآور شد: باید به توانایی‌ها و استعدادهای خود ایمان داشته باشیم. زمانیکه تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 انتخاب شد، مسئولان بر این باور بودند که تبریز می‌تواند در حوزه گردشگری توسعه یابد و این امر فقط با مشارکت خود مردم محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه جایگاه آذربایجان‌شرقی از لحاظ تاریخی و فرهنگی بالاست گفت: این استان چندین اثر ثبت شده جهانی و صدها جاذبه‌ها در خود جای داده‌است که می‌تواند در جذب گردشگر و رونق گردشگری گام‌های موثری را بردارد.

وی هم‌چنین بازار سرپوشیده تبریز را از جاذبه‌های بی‌نظیر تبریز دانست و افزود: حتی در ایام تعطیل و نوروز مغازه‌های بزرگ‌ترین بازار سرپوشیده جهان باید پذیرای بازدیدکنندگان داخلی و خارجی باشد. علاوه بر معماری شاخص بازار تبریز، حضور مردم و جریان فعالیت کسب و کار جذابیتی خاص برای گردشگران دارد و در این راستا همکاری و مشارکت اصناف و هیئت امنای بازار غیر قابل انکار است.

خلیلی با اشاره به کمبود امکانات برای گردشگران در بازار تبریز گفت: بازار از لحاظ استاندارد و تعداد سرویس‌های بهداشتی و نیز محلی مناسب برای استراحت بازدیدکنندگان نیاز به بازنگری و تجهیز دارد.

وی از حضور شهرداری تبریز در همایش‌های ملی و بین المللی داخل کشور برای معرفی هرچه بیشتر و بهتر تبریز خبر داد و هم‌چنین حمایت از بخش خصوصی در حوزه گردشگری، تدوین برنامه‌های کارشناسانه و نیز تولید محتوا از قبیل تهیه بسته‌های گردشگری معرفی تبریز و کلیپ‌های کوتاه را ضروری دانست.

گفتنی است، راهنمایان افتخاری گردشگری در تابستان سال جاری، در اتوبوس‌های تبریزگردی، موزه‌ها و تاکسی‌های از من بپرس شهرداری، فعالیت داشتند.

آیین تجلیل از راهنمایان افتخاری و فعالان گردشگری در محل ساختمان شهرداری تبریز با حضور رئیس سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز و گروهی از فعالان حوزه گردشگری برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: