• یکشنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 958-3586-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

مشاور دبیرخانه شورای عالی عتف:

تبریز می‌تواند بهترین نقطه ایجاد همکاری‌های فراملی در حوزه علم و فناوری باشد

مشاور دبیرخانه شورای عالی عتف، گذر از تولید محوری به سمت فناوری‌محوری را مهم‌ترین هدف این شورا ذکر کرد و گفت: امروز باید به جای تمرکز بر ارتقای سخت‌افزاری، بتوانیم با طرح‌های نوآورانه و با استفاده از امکانات موجود محصولاتی رقابت‌پذیر تولید کنیم و این راهی است که بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته آن را پیموده‌اند.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، امیر ناظمی در حاشیه سفر هیئت فناوری اتریشی به تبریز، افزود: این هدف محقق نمی‌شود مگر این که همکاری و تعامل خود را با کشورهای صاحب تجربه افزایش دهیم و لازم است زمینه ایجاد این همکاری‌ها را تسهیل کنیم.

وی با تاکید بر ریسک‌پذیری در حوزه علم و فناوری و حمایت دولت از فناوران و محققان، گفت: شرکت‌های تولیدی و صنعتی می‌توانند بخشی از بدنه خود را به دانش‌بنیان تبدیل کنند که در این صورت امکان استفاده از امکانات و تسهیلات شرکت‌های دانش‌بنیان نیز برای آنها فراهم می‌شود.

ناظمی همچنین با اشاره به ظرفیت‌های شهر تبریز در همکاری‌های بین‌المللی، گفت: با توجه به مجاورت استان آذربایجان شرقی با چند کشور همسایه، تبریز می‌تواند بهترین نقطه ایجاد همکاری‌های فراملی در حوزه علم و فناوری باشد.

طی این سفر هیئت فناوری موسسه AIT اتریش به همراه هئیت نماینده شورای عالی عتف، ضمن شرکت در چهارمین نمایشگاه و جشنواره بین المللی فناوری های نو و پیشرفته، از چند واحد صنعتی در شهرک سرمایه گذاری های خارجی بازدید کردند.

چهارمین نمایشگاه و جشنواره فناوری های نو و پیشرفته ربع رشیدی 20 تا 23 آبان ماه در تبریز در حال برگزاری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: