• یکشنبه ۲۵ مرداد ماه، ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 945-27414-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

معاون مدیر کل دفتر امور آسیب دیدگان سازمان بهزیستی کشور:

اعتیاد و تعرض جنسی، دختران را از خانه فراری می‌دهد

معاون مدیر کل دفتر امور آسیب دیدگان سازمان بهزیستی کشور گفت: بر اساس نتایج یک پژوهش ملی، بیشترین آمار مربوط به دختران فراری در سال های گذشته مربوط به دخترانی بود که به خاطر خشونت های فیزیکی پدر و مادر از خانه فرار می کردند ولی در حال حاضر اکثریت این قشر به خاطر اینکه در دامن اعتیاد و تعرض جنسی قرار نگیرند از خانه فرار می کنند. 

 

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، مجید ارجمندی در همایش منطقه ای نقش سلامت روانی- اجتماعی دختران در توسعه اجتماعی گفت:  نصف جمعیت جوان کشور را دختران تشکیل می دهند که باید برنامه ریزی های خوبی در حوزه فرهنگی و اجتماعی برای این قشر داشته باشیم.

 

وی در ادامه با بیان اینکه متاسفانه دختران کشور ما نمی توانند پله های رشد را همانند پسران طی کنند افزود: یکی از مهم ترین مشکلات موجود در خانواده ها این است که وقتی دختران به سن بلوغ می رسند، با رویکرد سخت گیرانه و محدود گرایانه خانواده ها مواجه می شوند.

 

 وی خطاب به خانواد های ایرانی ابراز کرد:خانواده ها باید بدانند که جنس دختر شکننده است و باید در ارتباط با این قشر، اصولی و مهربانانه رفتار کنند.

 

ارجمندی تصریح کرد: اطلاعات کم خانواده ها در ارتباط با نحوه رفتار با دختران باعث شده که فرزندان دختر خود را بعد از رسیدن به خانواده ها منع کنند و همچنین آنان را قبل از رسیدن به سن 15 سالگی شوهر دهند.

 

وی ادامه داد: متاسفانه همین عامل باعث شده که در سال های گذشته 360 دختر در سن کمتر از 14 سالگی ازدواج کنند که متاسفانه 10 مورد از آنان کمتر از 10 سال سن داشتند.

 

معاون مدیر کل دفتر امور آسیب دیدگان سازمان بهزیستی کشور ابراز کرد: همه دستگاه ها ی مربوطه باید تلاش کنند که آموزش های لازم را به خانواده ها ارائه کنند وگرنه بیش از 50 درصد جمعیت جوان کشور را از دست داده و نمی توانیم آنان را برای آینده تربیت کنیم.

 

ارجمندی با اشاره به آمار دختران فراری در سال های گذشته تصریح کرد: بر اساس نتایج یک پژوهش ملی، بیشترین آمار مربوط به دختران فراری در سال های گذشته مربوط به دخترانی بود که به خاطر خشونت های فیزیکی پدر و مادر از خانه فرار می کردند ولی در حال حاضر اکثریت این قشر به خاطر اینکه در دامن اعتیاد و تعرض جنسی قرار نگیرند از خانه فرار می کنند.

 

وی بر لزوم استفاده بیش از پیش از ظرفیت روحانیت در تبیین اصول تربیت فرزند تاکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: