• سه شنبه ۸ فروردین ماه، ۱۳۹۱ - ۱۳:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 911-787-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

موزه های آذربایجان شرقی کانون توجه گردشگران

با گذشت یک هفته  از آغاز تعطیلات نوروزی و در آغاز دومین دور سفرهای نوروزی بر اساس آمار های به دست آمده موزه های استان  همچنان بیشترین محل حضورگردشگران ورودی به استان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجانشرقی، با توجه به افزایش سفر گردشگران از استانهای مختلف و برخی کشورهای همجوار در ایام باقی مانده از تعطیلات نوروزی، هر روز بر تعداد بازدیدکنندگان از محوطه های تاریخی و موزه های استان به خصوص موزه تاریخی آذربایجان افزوده می شود.

موزه آذربایجان که دومین موزه تاریخی کشور پس از موزه ملی تهران شناخته می شود، دارای آثار منحصر به فردی از تاریخ وتمدن دوره های مختلف تاریخی از نقاط مختلف ایران زمین است که گردشگران شهر تبریز، دیدار از این بنای زیبا و تاریخی به همراه اشیای منحصر به فردش را از دست نمی دهند و بدیهی است ثبت موزه آذربایجان در فهرست آثار ملی بر اهمیت این موضوع افزوده است.

چیدمان تاریخی طبقه همکف موزه با معرفی طبقه بندی شده دوره های پیش از تاریخ تا ساسانی، سالن سکه ها و سالن آثار دوره اسلامی و زیر زمین موزه شامل مجسمه های منحصر به فرد استاد احد حسینی، همه ساله بازدیدکنندگان فراوانی را به خود جذب می کند.

نقش موزه آذربایجان بعنوان یکی از موزه های قدیمی و مهم کشور، در معرفی عظمت تاریخی ایران به جهانیان، انکار ناشدنی است، موزه آذربایجان بخشی از میراث گرانبهای گذشته را در خود جای داده و از همین رو مورد استقبال گردشگران قرار می گیرد.

بازار تبریز، مسجد کبود، مسجد جامع تبریز، مجموعه کلیساهای آذربایجان شرقی در شهر جلفا و مجموعه کردشت درحاشیه رود ارس، قلعه جمهور شهرستان کلیبر و مجموعه آثار تاریخی شهرستان مراغه از پر بازدید ترین آثار تاریخی استان به شمار می روند.

گفتنی است، با افزایش بیش از چهل درصد بازدید کننده نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، استقبال از موزه  ها ی استان و محوطه های تاریخی در روزهای آغازین بهار بسیار چشمگیر بوده که این روند رو به رشد همچنان ادامه دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: