• سه شنبه ۸ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 985-986-5
  • خبرنگار : 1195
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه تبریز:

ایستگاه تحقیقاتی خلعت پوشان یک واحد چند منظوره است

رئیس دانشگاه تبریز گفت: ایستگاه تحقیقاتی خلعت پوشان یک واحد چند منظوره بوده و متفاوت از سایر واحد‌های تحقیقاتی است. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، میر رضا مجیدی در آیین افتتاح طرح پایلوت شیر با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ایستگاه آموزشی و تحقیقاتی خلعت پوشان دانشگاه تبریز اظهار کرد: آموزشی بودن و مهارت افزایی این واحد تحقیقاتی یکی از ویژگی‌های این مجموعه بوده و همچنین این واحد بستری برای سایر فعالیت ها نیز است. 

وی افزود:  این واحد در صنایع زراعت، دام و صنایع غذایی فعالیت داشته و بخشی از ظرفیت های آن نیز مربوط به بحث خدماتی است. 

مجیدی در پایان خاطرنشان کرد: دانشجویان می توانند در زمینه های مختلف در این واحد به کارهای تحقیقاتی پرداخته و آموزش ببینند. 

رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز نیز در خصوص این مجموعه، اظهار کرد: این واحد تحقیقاتی به طور عمده با مشارکت خیرین احداث شده است. 

قادر دشتی با اشاره به تاریخچه دانشکده کشاورزی، بیان کرد: دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز فعالیت خود را از سال 1334 آغاز کرده و در حال حاضر دارای دو هزار و 300 دانشجو، 125 عضو هیئت علمی و 85 نفر استاد و دانشیار است. 

وی افزود: این دانشکده از ظرفیت های علمی قابل توجهی برخوردار بوده و بخشی از فعالیت های آن در سایت اصلی دانشکده و بخشی دیگر در واحدهای تحقیقاتی و تولیدی گلخانه ای، باغبانی و دامی است. 

دشتی با اشاره به افتخارات این دانشکده، گفت: اساتید نمونه کشوری سالانه از این دانشکده انتخاب شده و مقالات متعددی از این دانشکده برگزیده می شوند. 

وی در پایان خاطر‌نشان کرد: این دانشکده قطب اصلاح نباتات مولکولی بوده و در زمینه بیوسیستم، آب و خاک، دام و صنایع غذایی نیز فعالیت های خوبی دارد؛ همچنین شش نشریه علمی پژوهشی به زبان فارسی و یک نشریه به زبان لاتین در این دانشکده منتشر می شود. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: